SWORD ART ONLINE Gerçek Mi Olacak? MMO Projesi Duyuruldu

SWORD ART ONLINE Gerçek

Animesini okuyan veya oyununu oynayanlarınız arasında acaba bir gün ” Sword Art Online gerçek olacak mı” diye düşünenleriniz  olmuştur elbette. Açıkcası hayal değil hatta bunla ilgili bir gelişme biel oldu. IBM  Japonya, Sword Art Online serisi baz alınarak hazırlanan sanal gerçekliğe dayalı MMO oyun (VRMMO) için websitesi açtı.

Sponsorun IBM olduğu “Sword Art Online: The Beginning’’ oyununun alfa testleri için şirket, ön kayıtları almaya başladı. 18-20 Mart tarihleri arasında Tokyo’da gerçekleştirilecek test için başvurular 4 Mart’a kadar alınacak ve başvurular arasından 208 kişi seçilecek.

Websitede açıklandığına göre tamamlanmış prototipte, IBM’nin bilişsel işletim sistemi  “IBM Watson” ve yüksek hızlı bulut sistemi “SoftLayer” kullanıldı. Katılımcılar alfa testte sanal gerçeklik düzleminde bulunacaklar ve diğer katılımcılarla taranmış 3D model avatarlarla etkileşimde bulunacaklar. Yukarıda ilgili bir videoyu hali hazırda görebilirsiniz.

Bu tür bir gelişme sanal gerçekliğin oyunlarla buluşması noktasında bir devrim niteliğinde gibi görünüyor. Evet, bir gün Sword art Online gerçek olabilir. Bu da onun ilk adımlarından biri.

Sword art Online kimin tarafından yazıldı?

Reki Kawahara, Accel World ve Sword Art Online adlarında iki çok sevilen eserin yazarıdır. Bu iki eser aynı dünyada geçmektedirler ve hatta “Versus” adında kısa bir crossover’da Kirito ile Silver Crow’un karşılaşmaları dahi anlatılır. Her iki eser de yakın gelecekte sanal gerçeklik ve oyunların tüketici kullanımına birlikte sunulduklarında ne gibi sonuçlar doğurabileceğini anlatıyor.