POKEMON GO Oynarken Nehirde Ceset Buldu

Amerika’da 19 yaşında bir genç, son günlerde dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go oyununda karakter yakalamak için bir yürüyüşe çıkmıştı. Ancak karşılaştığı şey bir ceset oldu.
Wyoming eyaletinin Riverton şehrinde yaşayan Shayla Wiggins, dün sabah cep telefonunda Pokemon Go oynamaktaydı.
En sevdiği karakterin peşinde koşan genç kız, nehir kıyısında yürürken suda bir şey gördü. Yaklaştığında  bunun bir ceset olduğunu farketti ve hemen polisi aradı. Kanala konuşan emniyet yetkilileri, ölümün muhtemelen doğal yol ile olduğunu ve boğulma sonucu gerçekleştiğini açıkladılar.

Pokémon Go Oynarken Nehirde Ceset Buldu

 

Buzzfeed’e konuşan Wiggins ise “Çok kötü ağlayıp titriyordum çünkü çok korkunç bir durumdu” şeklinde bir açıklama yaptı.

Cesedin kesin ölüm nedeni ve kimliğinin belirlenmesi için soruşturma sürmekte.

Cesedin olduğu bölgeye gelen polis yetkilileri, kurbanın bir günden kısa bir önce öldüğünü belirtti. Ayrıca olayın bir boğulma vakası olduğu tahmin ediliyor. ABD polisi olayla ilgili incelemelerini sürdürmekte.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan genç kız, muhabirin “Nehir kıyısında Pokemon aramaya devam edecek misin?” sorusuna ise “Evet, edeceğim, su Pokemon’una ihtiyacım var” şeklinde yanıt verdi.
Mobil cihazlarda Artırılmış Gerçeklik fikri üzerinden çalışan oyun, oyunculara gerçek dünyada Pokemon yakalama ve eğitme imkanı vermekte.

Oyunun bu hafta resmen piyasaya çıktığı ABD ve Avustralya’da polis, Pokemon yakalamak için izinsiz olarak özel alanlara girilmemesi ve karşıdan karşıya geçerken telefona değil yola bakılması şeklinde uyarılar yayınladı.

Hatta Kuzey Avusturalya’daki Darwin kentindeki polis karakolu, Pokemon Go oyuncularının sık sık Pokemon avladığı noktalardan biri haline gelince uyarı yayınlamıştı.

Kaynak: Rota Haber