Odin’in Oğlu Geri Dönüyor!

Bir süredir sahnelerden uzak olan esas Thor’umuz Odin’in öz oğlu şu sıralar pek anılmasa da en son zikredilen adıyla Odinson, çekicini ve ünvanını geri almaya geliyor. (Mu acaba ?)

8zTdM

Okuyanlar bilir (okumayanlar da Türkçe basımını bir yerlerden temin edip okumalı bence) Original Sin‘de Nick Fury’nin Thor’a fısıldadığı cümleden beri kendisi baba mirası çekicini taşımaya layık değil. Bu süreçte eski baltası Jarnbjorn‘u kullanan Odinson, ünvanı sevgilisine kaptırdıktan bir süre sonra da kayıplara karışmıştı. Jane Foster’ın başrolünde olduğu The Mighty Thor serisinde kısaca göründüğünde birinin tutsağı olan Odinson’ın Collector‘ın elinde olduğunu öğreniyoruz.

8729736_thor-odinson-returns-but-not-really-in-thor_ta0531801

İşte uzun süredir uzak kaldığımız orijinal Thor’umuz Marvel NOW! ile geri dönüyor. Yazar koltuğunda yine Aaron’un oturacağı yeni The Unworthy Thor serisi söylentilere göre şimşekler tanrısının esaretini ve buradan kaçışını anlatacak. Aaron konuyla ilgili konuşurken detaya girmekten kaçınsa da genel işleyiş hakkında birkaç ipucu veriyor

theunworhtythor-2

 

”Yani, bir kez daha, sadece Odinson’ın tutuklu olduğu haberini verdik, peki nerede bu tutuklu ? Neden? Neler dönüyor? Serinin ilk sayısında bazı flashbackler olacak ve Odinson’ın Secret Wars sonrası neler yaptığını öğreneceğiz. Dışarıdaki o diğer çekici bulmasının onu tüm bu olayların içine nasıl çektiğini göreceğiz. Sadece onu bulması gerekiyor.”

 

unworthy-thor-1Kapakta da görebileceğiniz üzere seride Secret Wars ile yok olan Ultimate evrenindeki Thor’un kullandığı Mjolnir hikayeye dahil olacak. Bu noktada kendi evrenindeki Mjolnir’e layık olmayan Thor’un başka bir evrenden gelen bu çekice layık olup olmayacağı da merak konusu. Ayrıca Jason hali hazırda devam etmekte olan The Mighty Thor serisiyle bir cross-over’ın en azından ilk sayılarda planlanmadığını belirtti. Thor’un bu çekicin peşine düşmesinin kendi hikayesi olduğunu ve Jane’in şu anda ilgilenmesi gereken kendi meseleleri olduğunu söylese de ileride kesinlikle yollarının kesişeceğine bekleyebilirsiniz demekten de geri durmadı.

 

unworth-Thor-ff41f    Karşımızda Secret Wars’dan, hatta Original Sin’den bu yana süregelen bir Thor hikaye akışı var ve hala aklımızda olan soru işaretlerinden bazıları The Unworthy Thor serisiyle açıklığa kavuşacak gibi duruyor. Kim bilir belki Nick Fury’nin fısıldadığı şeyin ne olduğunu bile öğrenebiliriz. Fakat tüm bu cevaplar için sonbaharı beklemekten başka çaremiz yok.