Japonya’da Açılacak Bu Starbucks Diğerlerine Hiç Benzemiyor

Tapınakların zenginliği ile Kyoto, Japon geleneksel kültürünün zengin bir merkezi olarak ününü tam olarak hak ediyor. Aynı zamanda Kyoto, 1.5 milyon nüfusa sahip bir şehir. Tabi bu insanlar sadece yeşil çay içip, kitap okumuyorlar.

Japonya’nın herhangi bir modern metropolünde olduğu gibi, Kyoto da Starbucks  gibi modern olanaklara sahip. Kafelerin bazıları tamamen çağdaş fakat kafe zinciri kendisini Kyoto’nun geleneksel zerafetine uyarlama isteğini de gösterdi. Mesela Kamogawa Nehri boyunca bulunan şubesi  kawadoko tarzı verandaya sahip.

Kyoto’nun en iyi korunmuş sokaklarından biri  olan Ninen-zaka’da  farklı bir Starbucks bu bölgeye özel olarak açıyor. Ancak önünden yürüyüp geçseniz bile bunu fark edemeyebilirsiniz.

Tarihi klasik Japon evleri gibi dizayn edilmiş dış cephesinden ilk görüşte buranın bir Starbucks olduğunu anlamak güç. Dış kapıda noren üzerinde yer alan Starbucks logosu ile buranın bir Starbucks şubesi olduğu anlaşılıyor.

Japon çay evinden kalan tatami(japonyada kullanılan bir tür hasır) yerler, zabuton minderler ile müşterilerine geleneksel havayı tattırıyorlar.

 

Ninenzaka Starbucks,   Japon çayevinden dönüştürülmüş bir mekana sahip. 100 yılı aşkın bir süre önce inşa edilen bina, 2005 yılına kadar orijinal kapasitesiyle işletildi ve ardından yapı, Kyoto merkezli   taksi ve limuzin hizmeti firması tarafından satın alındı.

Kafe bilgileri
Kaynak görseller: Starbucks Japan
Starbucks Coffee (Kyoto Ninenzaka Yasaka Chaya branch / スターバックス コーヒー 京都二寧坂ヤサカ茶屋店
Adres: Kyoto-shi, Higashiyama-ku, Kodaiji Minamimondori, Shimokawara Higashi Iri, Masuyacho 349
京都市東山区高台寺南門通下河原東入桝屋町349番地

Çalışma saatleri: 8 a.m.-8 p.m.