İştahınız Açık Kalsın, Shokugeki no Souma 3. Sezon Geliyor

İştah açan serilerden biri olan Shokugeki no Souma 3. sezon haberi geldi.

Bu yılki haftalık Shounen Jump dergisinin 30. sayısı Pazartesi günü anime Shokugeki no Souma için yeni sezon yayınlanacağını duyurdu.  ‘Shokugeki no Souma: San no Sara’ isimli Shokugeki no Souma 3. sezon Sonbahar 2017 için hazırlanacak. Ayrıca dergi ana oyuncu kadrosunun rollerini yeniden canlandıracağını da duyurdu.

 Yuuto Tsukada tarafından yazılan ve Shun Saeki’nin illüstrasyonlarıyla Studio J.C.Staff tarafından iki sezona uyarlanan anime Shokugeki no Shouma’nın ilk sezonu İlkbahar 2015’te toplamda 24 bölüm olacak şekilde yayınlandı ve ikinci sezon Yaz 2016’da 13 bölüm olarak izleyiciye sunuldu. Manga, geçen yıl 18, 19 ve 25. bölüm derlemesi ile üç OVA’ya ilham kaynağı oldu.

Food Wars/Shokugeki no Souma Konusu:

Yukihira Souma’nın hayali babasının lokantasında tam zamanlı bir şef olmak ve babasının becerilerini aşmaktır. Fakat  Yukihira okuldan mezun olduktan sonra babası Avrupa’da aşçılık yapmak için restoranı kapatır. Hayal kırıklığına uğramış olmasına rağmen öğrencilerin sadece %10’unun mezun olabildiği elit bir aşçılık okulundan mezun olan Jouichiro’dan gelen bir meydan okumayla Souma’nın savaşma ruhu yeniden ortaya çıkar. Bakalım Souma bunlara göğüs gerebilecek mi?

Anime dünyasından haberler ve incelemeler yazmaktayım