Tokyo Game Show’da Tanıtılan En İyi Anime Oyunları

Her yıl olduğu gibi, Koei Tecmo ve Bandai Namco vb. firmalar, severek izlediğimiz animelerin oyunları ile bizleri sevindirmeye ediyor. Tokyo Game Show‘da tanıtılan anime oyunları arasından, Gamespot sitesi bizler için en iyi 3 tanesini seçti. İşte en iyi 3 anime oyunu…

Berserk

Serinin "Seinen" olduğunu unutmayalım.
Serinin “Seinen” olduğunu unutmayalım.

Manga, anime ve anime oyunları herkese hitap etmese de Japonya’da 27, tüm dünyada ise 40 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmış, en başarılı seinen serilerden biri olan Berserk ile aynı adı taşıyan oyun(Japonya’da Berserk Mosou), Dynasty Warriors serisi ile adını duyuran Omega Force firması tarafından geliştirildi. Oyunda oldukça yapılı ve güçlü olan Guts adlı karakteri yönetip, dünyanın dört bir yanında görevler alarak, yaratıkları kesiyoruz. Oyunun hikaye açısından mangaya bağlı kalacağı ve serinin diğer karakterlerinden birkaçını daha göreceğimiz açıklandı.

Dynasty Warriors’a benzeyen dövüş sistemini Berserk‘te az da olsa farklı kılan öğelerden biri Guts adlı karakterimizin kullandığı devasa kılıç yüzünden düşmanlarına karşı daha ağır hareket etmesi. Manga ve anime de yansıtılan kendine has atmosferi ve düşmanların vücutlarından sıçrayan kanlar gibi Berserk serisi ile özdeşmiş öğeler oyunda da mevcut. Oyun Japonya’da Ps 3, Ps 4 ve Ps Vita için 27 Ekim’de, Pc verisyonu ise oyunun avrupa çıkışı ile birlikte 24 şubat 2017’de bizlerle buluşacak.

 

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4: Road to Boruto

Naruto'nun İlk Çocuğu Boruto'da Aksiyona Dahil Oluyor.
Naruto’nun ilk çocuğu Boruto’da aksiyona dahil oluyor.

Ninja Storm serisinin yaratıcılarına göre oyunun bu kadar popüler olup dünya genelinde 15 milyonun üzerinde satmasının nedeni; Naruto evreninde, dövüş sanatlarında ustalaşıp diğer ninjalara karşı savaştığımız,köklerine bağlı bir dünya yaratmaları.

Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4′e gelen ek paket Road To Boruto ile Naruto Shippuden serisi son bulacak. Ancak burada son paket ile Boruto’yu dahil etmeleri devam oyunları açısından oldukça önemli.

Dragon Ball Xenoverse 2

Super Saiyan.
Super Saiyan.

Dragon Ball Xenoverse 2, geçen yıl çıkan Dragon Ball Xenoverse adlı oyunun devamı. 28 Ekim’de çıkması planlanan oyun, şimdiye kadar ki en fazla oynanabilir karaktere sahip Dragon Ball oyunu olacak. Goku, Vegeta ve daha niceleri…

Sevdiğiniz karakterlerle oynayarak ayrıca oyunda 6 kişilik gruplar kurarak internet üzerinden boss’lara saldırabileceksiniz. Oyun Ps 4, Ps 3, Ps Vita, Xbox One ve Pc için bu sonbaharda çıkacak. Eğer anime oyunları seviyorsanız önümüzdeki birkaç ay sizin için iyi geçecek gibi gözüküyor.