Marvel’in Legion 101 Videosu Karakterin Kökenini Anlatıyor

Marvel, en güçlü karakterlerinden biri olan Legion’a Fox ile birlikte bir dizi çalışmasına girdiğini duyurmuştu.

Fox ve Marvel eşi benzeri görülmemiş bir ortaklıkla az bilinen  X-Men karakteri Legion hakkında bir yapım üzerinde çalıştığını duyurduğunda pek çok çizgi roman hayranı tek kaşlarını kaldırdı. Neredeyse sınırsız güçleri ve X-Men kuruluşuna yakın bağı olan Legion, X-Men film kriterleri içinde tanıtılmadığından TV için biraz garip gibi görünüyor. Neyse ki yönetmen koltuğunda Noah Hawley (Fargo) var ve eşsiz stili ve mizah anlayışıyla yapım iyi ki kaynağından farklı dedirtiyor.

Gelen haberlere göre Legion’ın X-Men ile aynı evrende olup olmayacağı çelişkili olsa da konu hakkındaki en büyük soru işareti karakterin Tv’de çizgi romandakinin bir tekrarı mı olacağı yönünde.

Yaklaşan seriyle ilgili beklentiler üzerine Marvel, karakterin çizgi roman versiyonunu tanıtan bir video yayımladı. Videodaki tanıtım şu şekilde:

“Charles Xavier’in oğlu David Haller, bir terörist saldırısından birden çok kişilikle uyanarak tüm dikkatleri üzerine çekti. İçindeki insanlar, telekinezi, pirokinezi ve daha fazlası gibi onu şimdiye kadarki en güçlü mutant yapacak güçlere sahiptir. Legion babasının hayalini ilerletmek için X-Men’e katılır ama diğerleri onu kendi çıkarları için kullanmaya çalışırlar ve David’i güçlerini baskılaması için zorlarlar. Bu arada yeni sesler konuşmaya ve güçlenmeye devam etmektedir.”

Legion’un 2017’nin başlarında FX’te yayımlanması bekleniyor.