ONE PIECE Chapter 795: ‘İntihar’ | Bir Kötü Nasıl Tanıtılır?

Dressrosa arc’ının sonunda straw hat ekibinin Big Mom korsanların peşinden giden kısmının yaşadıklarını öğreniyoruz. Sanji’nin ekibi Luffyler’den önce Zou’ya vardıklarını görüyoruz. Zou’da ise işler o sırada çok iyi değil, korsanlar Zou’daki Raizo adındaki Kozuki samurain’nın peşinde olan korsanlar orda yaşayan Mink halkını katletmekle meşgul. Raizo’nun ne kadar orda olmadığını onun daha kim olduğunu bilmediklerini söyleseler de çok bir yararlarına olmuyor. Sanji’nin ekibi tabii ki bu duruma göz yumamayıp Mink halkını kurtarıyor. Yendikleri korsanların omuzlarında ise bir sembol var, boynuzları olan bir kurukafa.

Başka bir yerde ise, Eustass Kid ve kurduğu ittifakın karargahında bir kargaşa oluyor, bu kargaşanın sebebiyse gökten düşen devasa bir şey… ya da birisi. Bu anın saniyeler öncesinde ise bir gök adasında bir siluet gözüküyor. Sonra karadan 10.000 metre yukarda olan bu gök adasından aşağı atlıyor. Bu düşüşünü seyrederken ise bu gölge hakkında eksiklerimizi gideriyoruz.

Hayatı boyunca sadece 7 kez yenilgiye uğrayan ve 18 kez düşmanı tarafından yakalanan adam, 40 kez idama çarptırılan ve her sefer kurtulan adam. Her asıldığında ipi koparan, her giyotine sokulduğunda bıçağı kıran, her mızraklarla öldrülmeye çalışıldığında sapı koparan bu adam. Punk Hazard’daki Smile meyvelerinin alıcısı ve ordaki deneylerin sebebi, Dressrosa’da Doflamingo’nun hüküm sürmesine ve ona otorite veren kişi, ölümün imkansızlığınza inanan ve hobi olarak intihar denemeleri yapan kişi, Wano’yu demir bir yumrukla yöneten denizin dört impartorundan biri. Kaido, canavar korsanlarının kaptanı.

Dressrosa arcının zaten sonuna gelmişken, Doflamingo’yu bile yenmekte bu kadar zorlanmış olan Luffy’nin bir imparator ile nasıl dövüşebileceğini merak etmeden duramadım. Kaido sanki Luffy’nun bu galibiyeti ile dalga geçermişçesine yenmesinin cidden ne kadar daha güç olacağını hiçbir şey yapmadan kanıtladı. 10.000 metreden düşen ve hasar görmeyen ve ölümden kaçmayı başaran, hobi olarak da intihar girişimleri yapan bu imparator… Cidden bir canavarın teki. Büyük ihtimal One Piece’teki en etkileyici girişlerden biri olabilir ve okuyunca da heyecanlanmadan durulamıyor. Kaido gerçekten de bir imparator olabilmeye hak kazanan bir canavar.