Netflix, ONE PIECE LIVE-ACTION Dizisi İçin Adımları Attı

ONE PIECE LIVE-ACTION

Gurando Rain’de işler biraz karışık gibi gözüküyor. One Piece live-action serisi Netflix’e gelecek.

Son günlerde One Piece serisi için işler hem çizgi seri hem de ekran için önemli bir yere geldi. Sahne arkasında çalışan ekip, markanın ilk live-action uyarlaması ile meşgulken hayranları için One Piece serisinde büyük bir güncelleme yaptı. Hepsinden sonra yapımcı Eiichiro Oda live-action’ın nerede ve ilk sezonunun kaç bölüm olacağını doğruladı.

Ve evet, ‘ilk’ sezon olacak. Eğer her şey yolunda giderse, live-action ilk sezonunu kazasız belasız atlatırsa, serinin hayranları için önemli şeyler the Grand Line‘a gelecek. Oda’dan One Piece‘in live-action ile ilgili bilgiler geleli fazla olmamıştı. Birkaç yıl önce, yaratıcısı Monkey D. Luffy‘i bir Hollywood yapım için hayata döndürmeye çalıştıklarını aktarmıştı. Şimdiyse bu live-action’ın Netflix üzerinden yayınlanacağı ve ilk sezonunun on bölümden oluşacağı söylendi.

Bu projeyle ilgili bilgisi olmayanlar için söyleyeyim, Oda bu live-action için bir süredir uğraşıyordu. Birkaç yıl önce bu açıklama yapılmıştı ve sanatçı fazla yaşlanmadan önce bu tarz bir projede çalışıp canlı olarak hikaye anlatımını keşfetmek istediğini söyledi. Serinin hayranları yıllardır bir televizyon yapımı için beklemişlerdi ve yaklaşık bir ay önce Netflix‘i yakından takip edenler One Piece için bir sayfası olduğunu öğrendiler. Fark edilmesinden kısa süre sonra sayfa hızla kaldırıldı, ancak söylentiler hızlıca yayılmıştı.

One Piece bir süredir dünyanın en büyük dizi izleme platformlarının radarına takılmıştı zaten ve hayranları Hasır Şapka Korsanları‘nı televizyonda görmek istiyordu. Doğru zaman ve doğru kişilerin doğru yerde karşılaşması ile çoğu kişinin beklediği şey gerçekleşti artık.

Eiichiro Oda’nın One Piece mangası ilk olarak 1997 yanında Shueisha’nın Haftalık yayınlanan Shonen Jump dergisinde başladı. 90 üzerinde cilde sahip olan bu seri, dünya çapında sevildi. Japonyada birçok reklam filminde karakterleri kullanıldı. Ayrıca Guiness Dünya Rekorları kitabına 430 milyon kopya ile en çok satan manga rekoruna sahip olarak girdi.  Shonen seriler arasında

One Piece live-action dizisi de diğer uyarlamaların çoğu gibi anime ve mangaseverlerce beğenilmeyebilir. Ama bekleyip göreceğiz.

Peki ya siz One Piece‘i live-action olarak izlemek ister misiniz? Yorumlarda buluşalım.

 

fanzade.com editörü