Live-Action SWORD ART ONLINE Hakkında Yeni Bilgiler Var

2016 yazında Skydance Televizyonu,  Kadokawa ortaklığı ile VRMMORPG bilim-kurgu serisini televizyona getirmeyi amaçladığını söylemişti ve Sword Art Online için dünya çapında live-action haklarını duyurmuştu.
Skydance Televizyonu şimdi de Friday Night Lights, Black List ve Lara Croft: Tomb Raider’in senarist yapımcıları Patrick Massett ve John Zinman ile anlaşma imzaladı.

İkili, dizide yazar, yapımcı ve yönetmen olarak görev yapacak. Massett ve Zinman ile birlikte Laeta Kalogridis (Avatar, Altered Carbon) yapımcı David Ellison, Dana Goldberg ve Marcy Ross’un yanında  pilot bölümü yazacak olan kişiler.

İlgili resim

Skydance Televizyonu başkanı Marcy Ross, “Patrick ve John,  inanılmaz boyutta hikaye anlatım yetenekleri  karakter draması konusunda yeteneklerini göstermekteler. Kendilerini Skydance ailesine kattığımız için şanslıyız” dedi.

“Patrick, John ve Laeta’nın  geliştirdiği Skydance SAO serisinde coşkulu bilimkurgu ve anime fan tabanını tatmin etmekle kalmayıp aynı zamanda yeni TV izleyicilerine hitap etmeyi amaçlıyoruz.” diye de ekledi.

 Ayrıca Massett ve Zinman ortak bir açıklamasında da şu sözleri sarf etti.

“SAO’nun fantastik dünyası hem destansı, hem de insan içerikli hikayeleri anlatmak için eşsiz bir fırsat sunuyor: Bu küresel pop kültürü olgusunu televizyonda yeni bir hale dönüştürmemize yardımcı olmak için Skydance ve Laeta’dan daha iyi ortaklar isteyemezdik ”

Live-Action SWORD ART ONLINE  ile ilgili görsel materyal henüz yok. Ama dilerseniz hayran yapımı şu eğlenceli videoyu izleyebilirsiniz. 🙂

 

Sword Art Online’ın konusu:

Yakın gelecekte, oyuncuların vücutlarıyla avatarlarını Nerve Gear denilen bir parça kullanarak kontrol ettiği ‘Sword Art Online’ adlı bir Sanal Gerçeklik Massive Multiplayer Online RPG yayımlandı. Bir gün oyuncular oyundan çıkış yapamadıklarını fark ediyorlar. Çünkü oyun yapımcısı oyun kulesinin 100. katına ulaşıp son büyük düşmanı yenemedikleri  sürece onları tutsak tutacak bir sistem hazırlamış. Hayatta kalma mücadelesi içinde geçirdikleri oyunda, oyun kulesinin 100. katını geçmeye çalışan oyuncuları izliyoruz.

Tabi live-action Sword Art Online ile anime serisi arasında illa ki değişiklikler göreceğiz. Son dönemlerde anime’den live-action’a uyarlamalarının hemen hepsinin film şeklinde olduğunu göz önünde bulundurunca, TV dizisi şeklinde hazırlanacak yapımın onlardan daha iyi mi yoksa kötü mü olacağını da görmüş olacağız.