Hyouken No Majutsushi Ga Sekai Wo Suberu Animesinin Kadrosu Ve Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Nana Mikoshiba’nın yazdığı Hyouken No Majutsushi Ga Sekai Wo Suberu mangasının animeye uyarlanacağını perşembe günü bir tanıtım görseli ve tanıtım fragmanıyla beraber duyuruldu. Ardından oyuncu kadrosunun ve yapım ekibinin açıklandığı anime serisi, Ocak 2023’te TBS ve BS11’de prömiyer yapacak.

Hyouken No Majutsushi Ga Sekai Wo Suberu Animesinin Hikayesi

Üç yıl önce ülkelerini zafere taşıyan ve en güçlü asker olarak anılan Iceblade Magician’ı herkes tanımaktadır.

Gerçek adı Ray White olan ama adını hiç kimseyle paylaşmayan karakterimiz ülkesini tehlikeye atan savaşın kahramanı olup savaşı bitirdikten sonra Arnold Academy’ye kaydolur ve normal bir hayat yaşamaya karar verir.

Normal bir hayat yaşamaya kararlı olan Ray White, kimliğini bir sır olarak saklamaya devam eder fakat savaşın ve geçmişin izleri peşini bırakmaya niyetli değildir.

Sıradan biri olup, akademide dışlanmasına rağmen Ray, gururlu ama nazik Amelia Eose, kas beyinli Evy Armstrong ve kitap kurdu Elisa ile arkadaş olur. Zamanla akademinin duvarlarının içinde bir casusun olduğu öğrenilince Ray bu casusu avlamakla görevlendirilir.

Ray, yeni arkadaşlarını ve değer verdiği insanları korumak için  geçmişiyle yüzleşmesi gerekse bile elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır.

Hyouken No Majutsushi
Hyouken No Majutsushi Ga Sekai Wo Suberu

Hyouken No Majutsushi Ga Sekai Wo Suberu Animesinin Kadrosu

Oyuncu Kadrosu

Animenin erkek ana karakteri olan Ray White karakterini daha önce de Rengoku Senjurou, Reiner Braun ve Jujutsu Kaisen‘den Yuuji İtadori gibi karakterlerin seslerinden tanıdığımız ünlü ses sanatçısı Enoki Junya seslendirecek.

Kadın ana karakterlerden birisi olan Ameli Rose karakterini Shokei Shoujo No Vrigin Road gibi anime serilerinden tanıdığımız Saeki Iori, diğer kadın ana karakter olan Elisa Griffith’i ise seslendirme sektöründe nispeten yeni olan Nana Harumura seslendirecek.

Animenin Yapımcı Kadrosu

Animenin yönetmenlik, dizi Kompozisyonu ve ses yönetmenliğini Takata Masahiro üstlenecek. Animenin görüntü yönetmenliğini ise Natsumi Uchida yapacak.

Karakter tasarımlarını Demon Slayer serisinden de tanıyacağınız Makoto Shimojima üstlenecek ve animenin müziklerini Tatsuhiko Saiki yapacak.

Tam adı Hyouken no Majutsushi ga Sekai wo Suberu: Sekai Saikyou no Majutsushi de Aru Shounen wa, Majutsu Gakuin ni Nyuugaku suru olan animenin tanıtım fragmanını izlemeniz için aşağıya bırakıyorum. İyi seyirler dilerim…

Hyouken No Majutsushi Ga Sekai Wo Suberu