Anime Uyarlamasını Hak Eden 4 Popüler Webtoon

Anime Uyarlamasını Hak Eden

Güney Kore kökenli web çizgi romanları Webtoon’lar, artık Japon anime sektörünü besleyen önemli kaynaklar haline gelmeye başladı. Kaliteli bir anime uyarlamasını hak eden 4 popüler webtoon serisini gelin birlikte inceleyelim.

webtoon anime uyarlamasını hak eden
Anime Uyarlamasını Hak Eden 4 Popüler Webtoon

1- B*stard

B*stard, anime uyarlamasını hak eden bir webtoon. Carnby Kim tarafından yazılmış ve Youngchan Hwang tarafından çizilmiştir.

Oldukça zor bir hayata sahip olan Jin’in hikayesini anlatıyor. Jin’in en eski anılarından biri, yapay bir kalp kapakçığı ve cam bir gözle hastanede uyanmasıdır. Sahip olduğu engel sebebiyle gittiği okulda acımasızca zorbalığa maruz kalır. Jin’in yaşadığı şeyler bununla kalmaz genç kızları öldüren seri katil bir babası vardır ve onu suç ortağı olması için zorlar.

11 gibi oldukça kısa bölüm sayısına sahip olan bu webtoon’u Türkçe olarak Webtoons.com üzerinden okuyabilirsiniz.

NOT: Netflix’in yaptığı Bastard animesi ile bir ilgisi bulunmuyor.

2- Killing Stalking

Killing Stalking, psikolojik gerilim, istismar, Stockholm sendromu, seri katiller ve akıl hastalığı gibi oldukça fazla ve yoğun karanlık temaya sahip. İçeriğindeki bu yoğunluktan dolayı da geleneksel bir stüdyo anime uyarlaması yapılması pek mümkün gözükmüyor. Okumayı düşünenler için +18 bir içerik olduğunu baştan söyleyelim.

Yoon Bum, akıl hastalığından muzdarip olan popüler üniversite öğrencisi Oh Sangwoo’ya saplantılı sıska, garip bir adamdır. Günlerden bir gün Sangwoo’yu takip eder ve evine gider. Fakat Sangwoo’nun bodrumunda insanı dehşete düşürecek şeyler keşfeder. Aşık olduğu kişinin aslında bir seri katil olduğunu öğrenir.

3- The Beginning After the End

TurtleMe tarafından yazılan, Fuyuki23 tarafından çizilen bir isekai serisi. 2017’de light-novel’i yayınlanmaya başlayan seri 2018’de webtoon’a uyarlandı. Anime uyarlamasını hak eden bir başka seri de bu diyebiliriz.

Serinin ana karakteri King Gray, dövüş yeteneğine sahip kişiler tarafından yönetilen bir dünyada büyük bir güce, zenginliğe ve prestije sahiptir. Bununla birlikte, oldukça yalnızdır ve güçlü görünüşünün altında, amaç ve iradeden yoksun bir insan vardır. Günlerden bir gün büyü ve canavarlarla dolu yeni bir dünyada gözlerini açar. Bu dünyada hayatını yeniden yaşamak için ikinci bir şansı sahiptir.

4- Lout of Count’s Family

Ana karakterin kötü adam olduğu bu seri, okuduğu bir romana kendini kaptıran Kim Roksu’nun hikayesini anlatıyor. Webtoon olarak hala devam eden seri, isekai severlerin oldukça beğeneceği bir anime haline getirilebilir.

Kim Roksu‘nun hayattaki tek mottosu dayak yemekten kaçmaktır. Fakat okuduğu bir romanın ortasında uyuduktan sonra, romandaki kötü adamlardan biri olan Choi Han’dan olarak uyanır. Fakat romanın akışına göre bu karakter çok az bir süre sonra hayatının dayağını yiyecektir. Kim Roksu, bu hikayenin gidişatını değiştirip, dayak yiyeceği kahramandan uzak durabilecek mi?

Anime uyarlamasını hak eden webtoon listemizdeki 4 yapımı da beğenerek okuyabileceğinizi düşünüyoruz.