Farklı Seriler Arayanlar İçin İlginç Konulara Sahip 5 Anime # 3

Merhaba farklı konulara sahip animeleri listelediğim serinin son bölümünde biraz seinen animelerden uzaklaşıp dram, romantizm ve komedi eklemeye karar verdim. İlginçlik tanımımız bu bölümde de “fazla muadili olmayan” olacak.

1. Ansatsu Kyoushitsu

Farklı anime Ansatsu Kyoushitsu
Ansatsu Kyoushitsu

Bir gün Ay’ın %70’i Koro-sensei adında, uzaylı olduğu düşünülen bir yaratık tarafından yok edilir. Koro-sensei, Dünya’yı 1 yıl içerisinde yok edeceğini, bu süreçte de haylazlığıyla bilinen 3-E sınıfında eğitim vermek istediğini söyler. Yalnız bu öğrenci-öğretmen ilişkisi çok da normal değildir çünkü 3-E sınıfının 1 yıl içerisinde Koro-sensei’ye suikast düzenlemesi gerekmektedir yoksa Dünya yok edilecektir. Bu süreçte 3-E sınıfı hayatla ilgili birçok ders alırken Koro-sensei de öğrencilerine zamanla bağlanmaktadır. Bakalım 3-E sınıfı Dünya’yı kurtarabilecek midir? Ansatsu Kyoushitsu animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


2. Death Parade

death parade farklı anime
Death Parade

İnsanlar, ölümden sonraki hayat hakkında pek bir bilgiye sahip değildir. Onlara göre öldükten sonra ya cennete ya cehenneme gidersin. Fakat ölen insanlar hayatlarının üzerine oyunlar oynadıkları bir bara gönderilirler. Bu bara gelenler aynı anda ölen iki insandır. Barda rulet sonucu belirlenen çeşitli oyunlar oynarlar ve sergiledikleri performansa göre gönderilecekleri yerler belirlenir. İnsanların gerçek yüzlerini gösterdikleri bu oyunlar bir hakem tarafından yönetilir ve o hakem insanların gönderilecekleri yerleri belirler. Farklı animeler listemizin 2. animesi olan Death Parade’in fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


3. Sankarea

Farklı Anime - Sankarea
Sankarea

Çocukluğundan beri zombilere ilgisi olan Chihiro’nun kedisi bir gün ölür. Chihiro, ölen kedisini diriltmek için bir iksir yapmaya uğraşırken Rae adlı bir kızla tanışır. Rae zengin bir ailenin kız çocuğudur ve babası tarafından taciz edilmekten, özgür yaşamamaktan bıkmıştır, artık bu yaşamdan kurtulmak uğruna ölmek istemektedir. Rae, Chihiro’nun kedisini diriltmesine yardım etmek ister ve iksir için gerekli olan zehirli çiçeği evlerinin bahçesinden Chihiro’ya getirir. Bu çiçekle yeni bir iksir hazırlarlar ve kediye içirirler fakat o an herhangi bir etkisini görmezler. Gece olduğunda kedi canlanır. Rae iksir yapıldığı sırada gizlice ufak bir şişeye iksirden doldurmuştur çünkü iksirin içindeki zehirli bitki ile intihar etmeyi düşünmektedir ancak iksirin işe yaradığından bihaberdir. Bundan sonra Rae bir zombidir, Cihihiro da hep istediği zombi arkadaşına sahip olmuştur. Bakalım bu ikili birlikte neler yaşayacaktır. Sankarea animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


4. Btooom!

Farklı Anime - Btooom!
Btooom!

Btooom dünya çapında 3 milyon kadar satmış, birçok kişi tarafından oynanan bir oyundur. Oyun, tabanca, tüfek gibi silahlarla değil de sadece bombalarla oynanan, rakibini bu bombalarla öldürmenin amaç olduğu bir oyundur. Sakamato bu oyunda çok iyidir ve dünya sıralamasında ilk 10’a girdiği gün 2. sıradaki oyuncudan bir müsabaka daveti gelir. 2. sıradaki oyuncuyu kolayca yener, daha sonra dinlenmek için uzanır. Gözünü açtığında kendini bir adada, yanında bir çantayla bulur. Çantayı açtığında içerisinde birçok bomba bulur. Bu bombalar Btooom oyunundaki bombaların aynısıdır, yani onu bu adaya gönderen kişi gerçek hayatta gerçekleşen bir Btooom müsabakası görmek istemektedir. Bakalım Sakamato gerçek hayatta da sanal dünyada olduğu kadar iyi bir Btooom oyuncusu mudur? Btooom! animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


5. Boku dake ga Inai Machi

Farklı Anime - Boku dake ga Inai Machi
Boku dake ga Inai Machi

Fujinuma Satoru 29 yaşında bir yandan mangaka olmaya çalışırken, bir yandan da bir pizza dükkanında kuryelik yapmaktadır. Satoru “Uyanış” dediği zamanlarda geleceği görebiliyordur ve bu gelecek genellikle kötü olayları gösteriyordur. Bir gün televizyonda çocuk kaçırma haberi görmüş ve bu haber ona 18 yıl önce yaşanmış kaçırılma olayını hatırlatmıştır. Bu olayın suçlusu olarak Satoru’nun çocukken vakit geçirdiği ve ondan 5 yaş büyük birisi görülür. Fakat Satoru’ya göre o, suçlu değildir suçlu başka birisidir. Yıllar sonra kaçırma vakaları tekrar görülür ve Satoru suçlunun o olmadığını kesin olarak anlar. Suçlu Satoru’dan haberdardır ve onu devre dışı bırakmak için ona bir komplo kurar. Gerçek katilin ona yaptığından sonra Satoru şoka uğrar tam o sırada tekrar “Uyanış” yaşar, fakat bu sefer geleceğe değil 18 yıl öncesine gitmiştir. Bakalım Satoru 18 yıl önce yaşanmış vakayı çözüp gerçek suçluyu ortaya çıkartabilecek midir? Boku dake ga Inai Machi animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


Eğer daha önceki bölümleri okumadıysanız buradan birinci bölüme, buradan ise ikinci bölüme ulaşabilirsiniz. Evet ilk serimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız daha sonra nice yeni serilerde görüşmek üzere.