Farklı Seriler Arayanlar İçin İlginç Konulara Sahip 5 Anime # 2

Merhaba bu yazı farklı seriler arayanlar için ilginç konulara sahip animeleri listelediğim serinin 2. yazısı. Netleştirmek adına bu serideki ilginç tanımım “çok yer bulamamış” olacak.

1-)Dororo

Farklı animeler 1-Dororo
Dororo

Listemizin ilk animesi Dororo aslında 1969 yapımı “Dororo To Hyakkimaru” nun yeniden yapımıdır. Anime, sefalet içerisindeki Ishikhawa’da doğan baş karakterimiz Hyakkimaru ile başlar. Hyakkimaru’nun babası Ishikawa’nın lordu Kagemitsu’dur ve sefalet içerisindeki ülkesini kurtarmak adına şeytanlarla anlaşma yapar. Kagemistu bu anlaşmada şeytanlara istedikleri her şeyi vereceğini söyler ve doğacak çocuğunun uzuvları, derisi, gözleri ve burnu gibi birçok organını şeytanlar alır. Çocuğu o halde gören Kagemitsu onu öldürmeleri için hizmetçilerine verir fakat bir takım olaylar sonucu Hyakkimaru, Jukai tarafından bulunur ve yetiştirilir. Yıllar sonra büyüyüp gelişen Hyakkimaru şeytanları arayışa çıkar ve katlettiği her bir şeytan için vücudunun kaybolan bir parçasını alır. Bakalım Hyakkimaru istediği gibi normal bir insan vücuduna sahip olabilecek mi? Farklı animeler arasında ilk sırada yer alan Dororo‘nun fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


2-)The Promised Neverland

Farklı animeler 2-The Promised Neverland
The Promised Neverland

Emma, Ray ve Norman yetiştirildikleri yetimhanede mutlu mesut yaşamaktadır. Bahçeye çıkıp oyun oynayabiliyor, istedikleri yemekleri yiyebiliyor ve eğitim görüyorlardır. Yetimhanenin tek bir kuralı vardır o da etrafı çevreleyen duvarların girişine yaklaşmamak. Bir gün herkesçe çok sevilen Conny’yi evlatlık edinmek isteyen birileri çıkar ve yetimhaneden ayrılmak için hazırlanır fakat tavşanını almayı unutur. Conny’nin tavşanını bulan Emma ve Norman tavşanı Conny’ye götürmek için yetimhaneyi saran duvarların girişine gelirler. Yasak olmasına rağmen içeri girerler ve gördükleri karşısında şoka uğrarlar. Birtakım olaylar sonucunda yetiştirildikleri yetimhanenin aslında şeytan ırkına yemek yetiştiren bir çiftlik olduğunu ve bir gün şeytanlar tarafından yenilmek için büyütüldüklerini anlarlar. Henüz çocuk olan Emma, Norman ve Ray yıllardır güvende olduklarını düşündükleri bu yerden kaçmak için plan yaparlar. Farklı animeler arayanlar için oluşuturduğumuz listenin 4. sırasındaki The Promised Neverland fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


3-)Fumetsu no Anata e

Farklı animeler 3-Fumetsu no Anata e
Fumetsu no Anata e

Üstün bir varlık tarafından kendisini farklı şekillere sokabilen bir küre dünyaya bırakılır. Küre başlangıçta bir taş, daha sonra ölmekte olan bir kurdun formunu alır. Küre, başta nasıl yürüyeceğini dahi bilmezken zamanla dört ayak üzerinde yürümeye başlar. Daha sonra ölen kurdun sahibi kurt şekline giren küremizi bulur, kendi evcil kurdu sanar ve evine alır. Yıllardır kurduyla yaşayan genç artık insanların olduğu bir yere gitmek ister ve kurdu alıp yola çıkar. Fakat bu yolculuğu vücudu kaldıramaz ve hastalanıp ölür. Kurt, ölen gencin şeklini alır, böylece farkında olmadan insanların hayatlarına dahil olup kendisini geliştirebileceği uzun bir yolculuğa başlamış olur. Aslında bu animede bilinçsiz bir kürenin zamanla bilinç kazanıp diğer insanların hayatlarına dahil olmasını ve onların yaşadıklarından hayatı öğrenmeye çalışmasını izliyoruz. Bol bol güldüren, bol bol ağlatan farklı bir anime Fumetsu no Anata e. Serinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


4-)Kiseijuu Sei no Kakuritsu

Farklı animeler 4-Kiseijuu Sei no Kakuritsu
Kiseijuu Sei no Kakuritsu

Shinichi 17 yaşında sıradan bir lise öğrencisidir. Okula gitmek için kalktığında kendinde bir gariplik olduğunu fark eder fakat aldırış etmez. Okuldan dönüşte az daha araba tarafından ezilecek olan küçük kızın önüne atlar ve eliyle arabayı durdurur. Olanlara şaşıran Shinichi hemen eve gider. Sağ elinde yabancı bir şey olduğunu düşünen Shinichi eline bir bıçak saplamaya çalışır fakat tam o sırada elinden, ağzı ve 2 gözü olan bir yaratık çıkar. Yaratık Shinichi’ye onun elini gece yatarken yediğini söyler. Aslında beynine yerleşip onu tamamen kontrol etmesi gerektiğini fakat gece vakti Shinichi direndiği için sadece elini yiyebildiğini söyler. Bu yaratık aslında Dünya’yı istila etmek için gelmiş bir uzaylı parazitidir. Parazit, kendi gibi birçok parazitin daha olduğunu söyler ve Shinichi’yi uyarır. Her parazit dost canlısı değildir ve birçoğu hunharca insan katletmektedir. Bakalım Shinichi bu kötü niyetli parazitlerle ve elindeki parazitle nasıl uğraşacaktır. Kiseijuu Sei no Kakuritsu fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


5-)No Guns Life

No Guns Life

Büyük savaşta insanlara bir takım eklentiler ekleyerek onları sayborg askerler haline getiren Berühren şirketi ortaya çıkmış ve büyümüştür. Savaştan sonra bu askerler işten çıkartılmış ve bunlara extended denmiştir. Kafası büyük bir silahla değiştirilmiş Juuzo Inui de bunlardan biridir. Juuzo savaş sonrasında dedektif olarak görev yapıyordur ve savaştan öncesine dair herhangi bir anısı yoktur. Onu kimin sayborga dönüştürdüğünü ve daha öncesinde ne olduğunu arıyordur. Bir gün ofisine bir extended gelir ve kaçırdığı çocuğun, peşindekilerden korunmasını ister. Juuzo bu isteği kabul eder, ardından Çocuğu güvenli bir mekana götürmek üzere yola çıkar. Fakat Juuzo’nun karşısına Berühren şirketinden bir suikastçi çıkar ve çocuğu kaçırır. Çocuğun şirketle ilgisi olduğunu anlayan ve kafasındaki soruların cevabını alabileceğini düşünen Juuzo çocuğu geri almak için peşine düşer. Dedektiflik ve distopik cyberpunk karışımı No Guns Life animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


Farklı seriler arayanlar için ilginç konulara sahip 5 Anime serisinin ilk bölümünü okumak için buraya tıklayabilirsiniz.