AttackOnTitanResim

Farklı Seriler Arayanlar İçin İlginç Konulara Sahip 5 Anime

Bu yazımda konularını ilginç bulduğum 5 animeyi listeledim.

Merhaba, bu yazımdan itibaren yeni bir seriye başlıyorum. Bu seride konusunu ilginç bulduğum 15 animenin ilk iki bölümünün özeti niteliğinde tanıtımını yapmayı düşünüyorum. Toplamda 3 bölüm olacak serinin her bölümünde 5’er anime olacak. Yapacağınız yorumlar da gelecekteki listelere etki edecektir siz de size göre ilginç olan animeleri yorumlara yazabilirsiniz.

1-) Inuyashiki -> Tür: Bilim Kurgu, Seinen, Dram, Aksiyon

Inuyashiki-Resim
Inuyashiki de ilginç animeler arasında yer alan bir seri.

Ichiro Inuyashiki iki çocuk babası masabaşı işte çalışan yaşlı bir adamdır. Bu yaşlı adam ailesi tarafından çok dinlenen ve değer gören birisi değildir. Ichiro bir gün sağlık rutininden geçerken mide kanseri olduğunu ve 3 ay ömrü kaldığını öğrenir. Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna eserindeki Raif Efendi’ye benzettiğim karakterimiz kafa dinlemek üzere sakin bir parka gider. Lakin biraz rahatlayıp tam eve dönecekken bir uzay gemisi ona çarpar ve Ichiro ölür. Uzaylılar bir sebepten ötürü Ichiro’nun bedenini tekrar oluşturur. İchiro hala yaşıyor fakat bundan sonra, yaşayan bir uzaylı silahıdır. Acaba İchiro bu gücünü nasıl kullanacaktır? Inuyashiki animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


2-)Drifters -> Tür: Aksiyon, Fantastik, Seinen

Drifters-Resim
Drifters oldukça ilginç bir konuya sahip

Sekigahara Savaşında müttefiklerine zaman kazandırmak için düşmanı oyalayan Toyoshisa, düşman askerlerinden ağır yara alır. Ağır yaralı Toyohisa, kendisini beyaz bir koridorda bulur. Bu koridorda masa başında oturan bir adam görür. Ancak adam bir şey söylemeden onu yanındaki kapıdan içeriye gönderir. Ağır yaralı Toyohisa’yı Oda Nobunaga kurtarır ve onunla aynı kapıdan geçtiğini söyler. Bu kapıdan geçenler Adolf Hitler ve Oda Nobunaga gibi tarihte yer edinen kişilerdir. Bu kişilere “drifter” deniyordur ve onların dünyadaki güç dengesini değiştirebileceklerine inanılıyordur. Bakalım kahramanımız Toyohisa bu dünyadaki dengeleri hangi yönde değiştirecek? Drifters animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


3-)Shingeki no Kyojin -> Tür: Aksiyon, Dram, Shounen

AttackOnTitan
Shingeki No Kyojin

Oldukça popüler bir seri olan Shingeki no Kyojin’i de ilginç animeler listesine koymasak olmaz. Etrafta dolaşan binlerce devin olduğu bir dünyada insanlar tarafından devlerden korunmak amacıyla devasa duvarlar örülmüştür. İnsanlık, yıllardır bu duvarların içerisindeki şehirlerde yaşıyordur. Eren, en dış duvardaki bir köyde yaşayan bir gençtir. Yalnız, dış dünyayı merak ediyor ve duvarların ardına tıkılmak istemiyordur. Bir gün en dıştaki duvar 2 “farklı” çeşit dev tarafından yıkılır üstelik bu annesinin devler tarafından öldürülmesine sebep olur. O zamanlar küçük yaşlarda olan Eren büyür ve tüm devlerden annesinin intikamını almak adına keşif takımına girer. Bu yolculukta devlerin nereden geldiği ve duvarların ötesinde neler bulunduğu gibi pek çok gizem gün ışığına çıkacaktır. Shingeki No Kyojin animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


4-)Dr. Stone -> Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Dr.Stone
Dr. Stone – İlginç Animeler

İlginç animeler listemizin 4. sırasında Dr. Stone var. Senku yaşıtlarını zeka anlamında tamamen aşmış bir gençtir. Ayrıca birçok bilim insanından daha bilgili ve bilim aşığı bir insandır. Bir gün bir kaza sonucu Dünya’da bulunan tüm insanlar taşa dönüşür ve hayat tüm dünyada durur. Bunca geçen yıldan sonra Dünya tekrar ilkel çağlarına dönmüştür. Senku da taşa dönüşmüş fakat bilinci yerinde bir şekilde 3700 yıl yaşamıştır. Daha sonra bir takım olaylar sonucu üzerindeki taşlar kırılır ve özgür kalır. Senku bu taşlaşmanın sebebini bulmak ve Dünya’yı ilkellikten tekrar uzay çağına taşımak için kendine söz verir. Lakin tek özgür kalan o değildir ve bu felaketi kendi dünyalarını yaratmak adına kullanmak isteyenler vardır. Senku bir yandan Dünya’yı eski gelişmişliğine getirmeye çalışırken bir yandan da karşıt fikirli insanlarla mücadele edecektir. Dr. Stone animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


5-)Youjo Senki -> Tür: Aksiyon, Seinen, Doğaüstü

youjouSenki_ ilginç animeler
Youjo Senki – İlginç Animeler

Karakterimiz modern zamanlarda yaşayan kuralcı, acımasız ve inançsız bir adamdır. Bir gün işe geç kaldığı için bir çalışanını kovmuş. Ancak çalışanı ona sinirlenmiş ve tren raylarına itmiştir. Tam tren tarafından eziliyorken zaman durur ve tanrı onunla konuşmaya başlar. Lakin Tanrı inancı olmayan karakterimiz ona inanmadığını tanrının kendisine söylemiştir. Tanrı sinirlenir ve ona bir ders vermek ister. Tanrı, karakterimizi 2. dünya savaşı zamanlarında yetimhanede doğan Tanya adında küçük bir kız çocuğu olarak reenkarne eder. Bu dünyada büyü vardır ve Tanya’ya devasa bir büyü gücü teslim edilmiştir. Ancak büyülerini kullanması için tanrıya dua etmesi gerekiyordur. Tanya bu zorlu koşullarda bile tanrıya içinden gelerek dua etmeyip yaşamını sürdürebileceğini tanrıya göstermek istiyordur. Youjo Senki animesinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


Diğer anime liste yazılarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.