KESİNLİKLE İZLENMESİ GEREKEN 5 ANİME

Tüm Zamanların En İyi 5 Animesi

Herkese merhaba, bugün sizlerle en sevdiğim 5 animeyi paylaşmak istiyorum. İlerleyen haftalarda buradaki her animeyi ayrı yazılarda inceleyeceğim. Takipte kalın.

Not: Bu listenin kişisel görüşlere dayandığını unutmayın.

Top 5 Reasons Why I love “Fullmetal Alchemist: Brotherhood” | Shuffle Online

5-Fullmetal Alchemist Brotherhood

Fullmetal Alchemist Brotherhood, my anime list adlı değerlendirme sitesinin (animelerin imdb’si) en tepesinde bulunan seri. Simyacıların dünyasını anlatan bu yapım gerek dram gerek mutluluk bakımından her duyguyu size tattırabilecek nitelikte ve hiç şüphesiz en iyi hikaye anlatımına sahip animelerden birisi. Belki yeni izlemiş olsaydım listenin birinci sırasına koyacağım bu anime bana göre ilk 5 içinde olmayı kesinlikle hak ediyor. Hikaye iki simyacı kardeşin yaptıkları bir hatayı düzeltme amacıyla felsefe taşını aramaları üzerine kurulmuş. 7 büyük günah gibi kavramlara referanslarda bulunan bu yapım kesinlikle izlemeye değer.

Devilman Crybaby: Düşenin Dostu Olmaz – Kayıp Rıhtım

4-Devilman Crybaby

Devilman Crybaby aslında çok eski bir yapım. Ben Netflix tarafından çekilen remake versiyonunu izlediğim için ondan bahsedeceğim. Eğer salt hüzün ve dram arıyor iseniz, ayrıca bir şeyler izlemeye çok vaktiniz yok ise her bölümü 20 dakikadan oluşan 10 bölümlük bu serüven tam size göre. Hikaye genç bir lise öğrencisi olan Akira’nın eski bir arkadaşına rastlaması ve onunla iblislerin ortaya çıktığı bir ortama gitmesiyle başlıyor. Başlangıçta çok içine kapanık ve duygusal olan ana karakterin yaşadığı değişimi görmek gerçekten keyif verici. Bu muhteşem seri, Netflix’in çıkardığı nadir iyi animelerden birisi, listemizde 4.sırada.

Sinemaya Uyarlanan Efsane Anime "Death Note"tan Heyecanı Doruğa Taşıyan İlk  Detaylar! - onedio.com

3-Death Note

Çoğumuzun belki de izlediği ilk anime olan Death Note şüphesiz animeler içinde en çok bilinen ve en çok izlenen yapım. Özellikle içinde çocuksu olaylar barındırmaması, salt zeka ve taktik üzerine kurulu yapısı onu diğer animelerden ayırmakta ve daha yetişkin işi bir yapım olarak öne çıkarmakta. Maalesef ikinci sezonu, İlk sezon kadar iyi olmasa da, karakterlerin psikolojileri, yaratılan rekabet ve işlenilen zeka oyunları Death Note u izlemesi çok keyifli bir yapım haline getirmekte. Eğer hiç anime izlemediyseniz, izlemeye listede 3. sırada olan bu animeden başlamanızı öneririm.

Popüler anime dizi Attack on Titan'ın 4. ve final sezonunda neler  yaşanacak? | Postkolik

2-Attack On Titan

Son zamanların en popüler animesi ne diye sorulacak olursa ilk verilecek cevap muhtemelen Attack On Titan olur (tabi final sezonunun şu an yayınlanması da bir etmen). Merak uyandıran hikayesi, iyi bir hayal gücü ile yaratılmış dünyası ile listemizde 2. sırada bulunan Attack On Titan’ın hikayesi ise şöyle; adeta hayvanlara benzeyen, düşünme yeteneği olmayan devlerden korunmak için bir surun içinde yaşayan Eren ve ailesi bir gün devlerin saldırısına uğrar. Eren, bu saldırının intikam uğruna ülkesinde keşif birliği adı verilen, devlere karşı oluşturulmuş bir askeri birliğe yazılır. Arkadaşları ise onu takip eder. Çok spoiler vermek istemediğim için yorumlarımı hakkında yazacağım yazıya saklıyorum 🙂

Code Geass: Lelouch of the Rebellion | Netflix

1-Code Geass

Geldik listenin bir numaralı animesine. Bazen keşke hafızam silinse de tekrar başlasam dediğim bu seriyi sanırım şu an 4. kez izliyorum. Tabi bu listenin kişisel fikirlerime dayandığını unutmayıp gereksiz bir hype yapmayın. Hikaye, spoiler vermeden anlatmak gerekirse (ilk bölüm hariç), genç ve zeki bir öğrenci olan Lelouch’un, istediği insana bir kereliğine mahsus olmak üzere emir verebilmesini sağlayan gizemli bir güç ele geçirmesi ile başlıyor. Aslında Britanya prensi olan Lelouch çeşitli politik ve askeri oyunlar ile Britanya’yı yok etmeye çalışıyor. Death Note ile çok karşılaştırılan bu yapım, aslında, finali, çizim tarzı, hikaye anlatımı gibi pek çok nokta ile Death Note’dan ayrılıyor. Eğer güç savaşlarını seviyorsanız izlerken kesinlikle keyif alacağınız bu yapımı hala izlemediyseniz kesinlikle başlamanızı öneririm.