NETFLIX ANİME DİZİLERİ İÇİNDE EN İYİ 10 YAPIM

netflix-anime

Bu yazıda sizlere Netflix’te bulunan ve yüksek puan almış olan 10 anime dizisini listeledim. Netflix anime dizileri dışındaki anime içeriklerimiz için de takipte kalın. İyi okumalar!

1- DEATH NOTE

death

On yedi yaşındaki bir lise öğrencisinin, bir ölüm meleğinin düşürmüş olduğu doğaüstü bir defteri -Ölüm Defteri- bulup kendini nasıl “Yeni Dünya’nın Tanrısı” yaptığını anlatır. Bu deftere ismini yazdığınız kişi ölür fakat yüzlerinin de hatırlanması gereklidir. En iyi dostunun katili yakalamaya başlamasıyla olaylar gelişir.

2- CAROLE & TUESDAY

carole

Yapay zeka alanında yapılan çalışmalar sonucu Mars’ta yaşam geliştirilmiştir. 50 yıldan beri insanlar sürekli olarak Mars’a göç etmeye devam etmektedir. Carole çok küçükken Mars gezegenine gelmiş ve burada yaşama tutunmaya çalışan 17 yaşında genç bir kızdır. Gündüzleri yarı zamanlı işlerde çalışıp, geceleri ise sokak müzisyenliği yapmaktadır. Hayatındaki en büyük tutku ise müziktir. Tuesday ise ırkçı söylemleri olan ünlü bir politikacının kızıdır. Yaşadığı evde en büyük tutkusu olan müzik yasaktır bu yüzden oldukça yalnız hissediyordur. Tuesday bir gün bu anlamsız yaşam tarzına artık katlanamaz. Evden kaçmaya karar verir. Fakat dışarıdaki hayat beklediğinden daha zordur. Gasba uğrar ve yolunu kaybeder. Ümitsizlik içinde geri dönmeyi düşünürken sokakta Carole’un müziğini duyar. Gözyaşları içinde Carole’un müziğini dinlerken iki genç kız tanışır ve dünyanın kalbine dokunacak müzikleri yapma maceraları başlar.

3- SHAMAN KING – NETFLIX ANİME

shaman-king-2

Şaman Dövüşüne girmeye hazırlanırken ruhlarla konuşma ve onları kanalize etme becerisine sahip bir Japon ortaokul öğrencisi olan Yoh Asakura dövüşe katılır. Sadece 500 yılda bir gerçekleşen bir turnuva olan Şaman Dövüşü, dünyanın dört bir yanından gelen ruh bilimcileri, Büyük Ruh’u dünyaya uygun gördükleri şekilde şekillendirmek ve kişisel yoldaşları yapmak amacıyla birbirleriyle karşılaştıran acımasız bir yarışmadır. Nişanlısı Ann Kyoyama tarafından eğitilen ve ruh ortağı Amidamaru, en iyi arkadaşı Manta ve Yoh, inanılmaz derecede güçlü Hao’nun turnuvayı kazanmasını sağlamalıdır. Sadece şamanların var olabileceği bir dünya yaratmasını engelleyecek kadar güçlü olmalıdır.

4- BLACK LAGOON

bl

Sıkıcı ve monoton bir hayat yaşamakta olan Rokurou Okajima, ortalama bir Japon iş adamı. İlerleyen zamanlarda şirketi için, Güneydoğu Asya ya teslimat gezisi ile değişim için bir şans yakalar. Rokurou Black Lagoon denilen Roanapur da faaliyet gösteren bir paralı asker grubu tarafından yakalanır. İş gezisi hızla yokuş aşağı gitmektedir. Grup Rokurou’yu başarısız görüşmelerde bir pazarlık kozu olarak kullanmayı planlamaktadır. Şimdi terk edilmiş ve eski işvereni tarafından ihanete uğramış olan Rokurou bu yüzden Black Lagoon’a katılmaya karar verir. Hayatta kalmak için, hızlı bir şekilde yeni çevresine uyum sağlamalı, gelen kan ve sıkıntılar için kendini hazırlaması gerekmektedir.

5- HI SCORE GIRL – NETFLIX ANİME

hii

90’lı yıllarda yaşayan 6. sınıf öğrencisi Yaguchi Haruo’nun başarılı olduğu tek konu oyunlardır. Okulda kötü notlara sahip ve asosyal bir yaşam sürse de zamanın çoğunu atari salonlarında harcayan Haruo için bu hiç de önemli değildir. Bir gün en iyi oynadığı oyunda tüm rakiplerini tek tek elemişken son anda gelen gizemli bir rakibe yenilir. Bu gizemli rakip sınıfın en güzel, popüler ve zengin kızı olan Oono Akira’dır. İkilinin burada başlayan macerasına zaman içerisinde Haruo’nun sınıf arkadaşı Hidaka Koharu da dahil olur.

6- FOREST OF PIANO

forestofpiano

Farklı yaşam koşullarındaki iki çocuğun başından geçmektedir. Kai bir fahişenin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Ormanda terk edilmiş bir piyano sayesinde piyano öğrenmiştir. Şūhei ise iki saygın piyanistin çocuğudur. Bu ikili ortak noktaları olan müziğin sayesinde tanışırlar.

7- Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?

ist

Dungeon olarak da bilinen şehir Orario’da geçer. Bell Craneli, bir gün maceraya atıldığı sırada Minator denilen canavarın saldırısına uğrar. Tam ölmek üzereyken, Aizu Wallenstein adındaki bir maceraperest tarafından kurtarılır. Bell, ilk görüşte ona aşık olur ve onun gibi maceraperest olmaya çalışır. Sonrasında ise kendisine hayran olacağı tanrıça Hestia ile tanışır. Olaylar gelişir.

8- DOROHEDORO – NETFLIX ANİME

Dorohedoro

Olay bir büyü kurbanı olarak sürüngene dönüştürülmeden öncesinde kim olduğunu hatırlayamayan Kaiman’ın etrafında dönüyor. Dönüştürülen Kaiman’ın sürüngen kafasının içi ise tamamen boşalmış durumda. Ne kim olduğunu, ne de nasıl göründüğünü hatırlıyor. Bu yüzden kendisine bunu yapan büyücüyü bulup kendini eski haline dönüştürdükten sonra intikamını almayı hayat amacı haline getiriyor.

9- BALİNALARIN ÇOCUKLARI

ist netflix anime

Netflix anime serileri arasındaki bir sonraki animemiz Balinaların Çocukları. Çamur Balina adı verilen ve kum denizinde başıboş sürüklenen ada/gemi üzerinde yaşananları ele alıyor. Anime Sürgün Yılı 93 yılında geçiyor. Dizide uçsuz bucaksız kum denizleri üzerinde sürünen adalar mevcut. Bu adalardan birisi de bahsettiğim Çamur Balina. Bu adada seçilmişler ve seçilmemişler olmak üzere iki çeşit insan yaşamaktadır. Seçilmişler özel güçleri olan gençlerdir. Bir nevi telepatik güçleri vardır ama otuz yaşlarına geldiklerinde ne yazık ki ölmektedirler. Seçilmemiş olanlar ise normal insanlardır. Yönetim ise yaşlılardan oluşan seçilmemiş insanlardadır.

10- BNA: BRAND NEW ANIMAL

bna

Netflix anime dizileri listemizin son sırasında BNA var. Yüzyıllar boyu karanlıkta yaşayan insansı hayvanların varlığının açığa çıktığı 21. yüzyılda bir gün, Michiru Kagemori adında bir lise öğrencisi birden yarı tanuki insana dönüşür. İnsansı hayvanların kendileri gibi barış içinde yaşayabilmeleri için inşa edilmiş bir şehir olan Anima City’e sığınır. Michiru, burada Shirō Ōgami adında bir yarı kurt ile tanışır. Birlikte, Michiru’nun neden hayvana döndüğünü araştırırlar ve birbirinden tuhaf olaylar zincirine sürüklenirler.

✰ ✰ ✰ ▂ ▃ ▅ ▆ █ ????? █ ▆ ▅ ▃ ▂ ✰ ✰ ✰

SIRIUS THE JAEGER

jeager

Tokyo’da ölü sayısı artmaya devam ederken, Japon yetkililer Jaeger olarak bilinen vampir avcılarını işe almaya karar verir. V Shipping Company tarafından istihdam edilen farklı ve tuhaf bir grup olan Jaegers, daha sonra Japonya’ya gelir. Gerçek kimliklerini gizlemek için müzik aletleri taşıyan Jaeger’lar, eşi benzeri olmayan bir acımasızlıkla şehirde vampirleri avlamaya başlar.

Anime, Jaeger’lar arasında en yetenekli savaşçı Yuliy’e odaklanıyor. Köyüne yapılan bir vampir saldırısında hayatta kalan tek kişi olan Yuliy vampirlere karşı özel bir nefret beslemektedir. Bu yüzden aynı öfkeyi vampirleri avlamaya ve öldürmeye yönlendirdiği gösterilir. Kurt adam kanının verdiği üstün gücün ve yoldaşlarının yardımıyla Yuliy, Tokyo’daki vampirlere tüm gazabını yayar. Ancak, şehirdeki polislerin haberi olmadan, Jaeger’lar dünyayı yok etme gücüne sahip olan Sirius’un Sandığı olarak bilinen mistik bir eser için vampirlerle savaşmaktadırlar. Dünyanın kaderi söz konusu olduğundan Yuliy ve Jaeger arkadaşları, bu yüzden vampirler ele geçirmeden eserin yerini tespit etmek için ellerinden gelen her şeyi yapmalıdır.

NETFLIX Anime listemizin sonuna geldik, daha fazla içerik için sitemizi takip etmeye devam edin.