“NANATSU NO TAIZAI”(SEVEN DEADLY SINS)’nin En Popüler Karakteri Kim?

Nanatsu no Taizai’de pek çok değişik özellik ve güçleri olan ayrıca hikâyeyi daha ilginç hale getiren bir sürü karakter var. Bunlar, pek çok okuyucunun kalbini fethedip onları popüler kılmaktadır.

Bu sefer Nanatsu no Taizai’nin popülarite anketi ilk 10’u açıklayacağız. Bu yazıyı okuyup Nanatsu no Taizai’ye biraz ilgi duyarsınız diye umuyoruz.

ÖNEMLİ: Seriyi aktif bir şekilde takip etmeyenler için spoilerlar vardır. Spoilerlardan önce ve sonra “***” işareti olacaktır.

 

10- Elizabeth Liones (2074 oy)

 

 

Irk: İnsan (Druid Klanı)

Güç Seviyesi: 1925 (Büyü 1700, Fiziksel Güç 5, İrade Gücü 220)

Unvan: Liones Krallığı’nın 3. Prensesi

Lakap: Ormanın Bilgesi, Tanrıça Klanının Havarisi

***Büyü: Ark***

Nanatsu no Taizai’nin baş kadın karakteri. Danafor Krallığı’nda doğmuş, sonradan evlat edinilmiştir. Sağ gözündeki gizemli sembol ayırt edici özelliklerindendir. Nanatsu no Taizai’den başkenti yeniden geçirmelerini istemek için yola çıkıp, daha sonra Meliodas’la seyahat etmeye başlamıştır. Yumuşak huylu olmasına rağmen çabuk kızan bir tarafı da olması okurların kalbini fethetmiştir (bkz. gap moe). İyileştirme yeteneğiyle Meliodas ve arkadaşlarına yardımcı olmuştur. Sıradan bir kadın baş karakter de diyebiliriz.


9- Helbram (2481 oy)

Irk: Peri

Kutsal Şövalye Rütbesi: Kardinal

Büyü: Link

Kardinal rütbeli bir kutsal şövalyedir. Son derece soğukkanlıdır ve suçu başkalarına atma huyu da vardır. Bir zamanlar insanlardan hoşlanmasına rağmen, kanatları için perileri avlayan insanları görüp umutsuzluğa düşmüş ve insanlardan intikam almaya başlamıştır. Hendrickson’ın ölüleri diriltme büyüsü sayesinde hayata dönmüş ve Şeytan Klanı’nın yeniden canlandırılması hedefine destek olmuştur. Bu trajik hikâyesiyle okuyucular arasında popüler olmuştur.


8- Elaine (3168 oy)

 

Irk: Peri

Unvan: Peri Irkının Prensesi, Sonsuz Hayat Çeşmesinin Koruyucusu

Büyü: Mucizevi Rüzgâr

King’in kız kardeşidir fakat hikâye başlamadan önce ölmüştür. Tek başına Sonsuz Hayat Çeşmesi’ni korumuştur. Şeytan Klanı’nın ani saldırısında, Ban’ı ölümsüz yaptıktan son hemen sonra ölmüştür. Ölüler Başkenti’nde Ban’la King’in arasını düzelmesine tetik olmuştur. Melascula tarafından diriltilip Ban ve Jerico’yla dövüştürtülmüştür. Bu ikisi tarafından ikna edilip kendine gelip, Ban’ın kurtulamadığı duygularıyla devam eden natamam bir halde kendisiyle beraber seyahat etmeye başlar. Eşkıya Ban sayesinde pek çok okurun sevdiği bir karakterdir.


7- Diane (3781 oy)

 

Irk: Dev

Güç Seviyesi: 3250 (Büyü 900, Fiziksel Güç 1970, İrade Gücü 480)

Bağlantıları: Nanatsu no Taizai, Domuz Şapkası Barı

Unvan: Domuz Şapkası Barı’nın Reklam Kızı

Lakap: Kıskançlık Günahı Diane

Kutsal Şövalye Rütbesi: Elmas

Büyü: Yaratım

Kutsal Hazinesi: Savaş Çekici Gideon

Nanatsu no Taizai’nin fiziksel güç olarak ya 1.si ya da 2.si. Sembolü yılandır. Genç kız kalbine sahip olmasının yanı sıra dostlarına zarar gelmesini affetmemesi okurların kalbini fethetmiştir. Elizabeth yakın arkadaşıdır. Matrona’yla beraber Byzel Dövüş Festivali’ne ve On Emir’le mücadeleye katılmıştır.


6- Oslo (4285 oy)

 

Irk: Siyah Peri Köpeği

Başka boyutlara geçebilme, yediği şeyleri başka yerlere yollama gibi güçleri vardır.


5- Meliodas (6664 oy)

 

***Irk: Şeytan Klanı***

Güç Seviyesi: Seri başında 3370 (Büyü 400, Fiziksel Güç 990, İrade Gücü 2010)

***Şeytan kanını serbest bıraktığında 4440

Kontrolünü kaybettiğinde 10300

Daha ileride 32500 (Büyü 2700, Fiziksel Güç 27700, İrade Gücü 3100)***

Bağlantıları: Nanatsu no Taizai, Domuz Şapkası Barı

Unvan: Nanatsu no Taizai’nin Lideri, Domuz Şapkası Barı’nın sahibi

Lakap: Öfke Günahı Meliodas

Kutsal Şövalye Rütbesi: Elmas

Kutsal Hazinesi: Şeytan Kılıcı Lostvayne

Silahı: Kırılmış kılıç, Liz’in kılıcı

Nanatsu no Taizai mangasının ana karakteri, Nanatsu no Taizai’nin lideri ve Domuz Şapkası Barı’nın sahibidir. Sıcakkanlı oluşu ve ayrımcılık yapmaması nedeniyle grup üyeleri kendisine son derece güvenir. Kendisinin kim olduğuna dair bilgi vermez. ***On Emir’le mücadele etmek için Kamelot’a gider. Druidlerin testinde güçlerini kontrol ettikten sonra asıl güçleri kendisine geri verilmiştir. Baizel Dövüş Festivali’nde Estarossa kalplerini delip geçmiştir.*** Ana karakter ve güçlü oluşu gibi nedenlerle pek çok okur tarafından sevilmektedir.


4- Hendrickson (8227 oy)

 

Irk: İnsan

Bağlantıları: Hendrickson tarafı

Kutsal Şövalye Rütbesi: Eski Kutsal Şövalye Başı

Büyü: ***Gri Şeytan’ın gücü***, Asit

Doreyfus’ın en iyi arkadaşıdır. Nanatsu no Taizai’nin gücüne hayranlık duyar. Liones Krallığı’nın yeniden ele geçirilmesi savaşında Nanatsu no Taizai’nin karşısına çıkmıştır. ***Bundan sonra Nanatsu no Taizai’nin tarafına geçip On Emir’i yenmeyi ve Doreyfus’un kurtarmayı hedefleri yapmıştır. Yeni bölümlerde şeytan güçlerini kaybettikten hemen sonra Gri Şeytan’la dövüşmek gibi faaliyetleri görülmektedir.*** Bu gibi yönleriyle okurlar arasındaki popülaritesi yüksektir.


3- Gowther (12068 oy)

 

***Irk: Aslı Şeytan Klanı, sonradan bebeğe dönüştürülden N/A***

Güç Seviyesi: 3100 (Büyü 1300, Fiziksel Güç 500, İrade Gücü 1300)

Bağlantıları: Nanatsu no Taizai, Domuz Şapkası Barı, ***Eski On Emir üyesi***

Unvan: Domuz Şapkası Barı’nın Reklam Erkeği, ***Diğerkâm Gowther***

Lakap: Şehvet Günahı Gowther

Kutsal Şövalye Rütbesi: Elmas

Büyü: İşgal

Kutsal Hazinesi: İkiz Yay Herritt

***Geçmişte On Emir’den (Diğerkâmlık) biriyken*** şimdi Nanatsu no Taizai’nin bir üyesidir. ***Emir’inin yasağı yüzünden*** duygularını ve anılarını kaybetmiştir. Sembolü koçtur. ***Hikâyenin başında bebektir ama sonradan etten kemikten bir bedeni olmuştur.*** Müphemliği pek çok okurun kalbini fethetmiş ve kendisini son derece popüler yapmıştır. Mekanik konuşma şekli gibi ayırt edici özellikleriyle hikâyeyi daha da ilginç hale getirmektedir.


2- Ban (32086 oy)

 

 

Irk: Eskiden insan (Şimdi ölümsüz)

Güç Seviyesi: 3220

Bağlantıları: Nanatsu no Taizai, Domuz Şapkası Barı

Unvan: Domuz Şapkası Barı’nın aşçısı

Lakap: Açgözlülük Günahı Ban, Ölümsüz Ban

Kutsal Şövalye Rütbesi: Elmas

Büyü: Kapış

Kutsal Hazinesi: Kutsal Sopa Courechouse

Nanatsu no Taizai üyesidir. İyi yemek yaptığından Domuz Şapkası Barı’nın aşçısıdır da. Eskiden hırsızdı. Ölümsüz olduğundan eğlence ve acı aramaktadır. Hapiste yattığı dönemde Meliodas tarafından davet edilip, Nanatsu no Taizai’ye katılmıştır. Horn of Cernunnos’u kullanarak Elaine’i yeniden canlandırmak istemektedir. Bu gibi yönleriyle okuyucuların kalbini fethedip, sevilen karakterler listesine girmiştir.


1- King (121945 oy)

 

Nanatsu no Taizai
Nanatsu no Taizai – King

Irk: Peri

Güç Seviyesi: 4190 ***(Kutsal Hazinesinin gücünü serbest bıraktığında 11000)***

Bağlantıları: Nanatsu no Taizai, Domuz Şapkası Barı

Unvan: Domuz Şapkası Barı’nın alışveriş işleri sorumlusu, Peri Irkının Kralı

Lakap: Tembellik Günahı King

Kutsal Şövalye Rütbesi: Elmas

Büyü: Felaket

Kutsal Hazinesi: Kutsal Mızrak Chastiefol

Nanatsu no Taizai’nin üyelerinden biri ve sevimli oluşu pek çok okurun kalbini fethetmiş, bundan ötürü en popüler karakter olmuştur. Perilerin kralıdır ve gerçek adı Harlequin’dir. Kutsal Ağaç tarafından seçilmiş mutlak muhafız oluşundan dolayı kendisine King de denmiştir. Şu ana kadarki peri krallarından farklı olarak, kanatları yoktur. Elaine’in ölümüyle ilgili olarak Ban’la dövüşmüşlüğü vardır. Hikâyede başka karakterlerin yaptıkları tuhaflıklara tepki verir ve bu şekilde hikâyeyi çekip çeviren önemli bir karakterdir. Fiziksel olarak zayıf olmasına karşın havada da hareket edebilen kutsal hazinesini kullanarak bu zayıflığını giderir.

Kaynakça: manga-netabare-kousatu-ou.info

nanatsu-no-taizai.wikia.com

 

Anime haber ve makaleleri.