GEÇMİŞE YOLCULUK : YU-GI-OH! DUEL LINKS!

Yu-Gi-Oh! Nedir?

Yu-Gi-Oh! Kazuki Takahashi tarafından yaratılmış popüler bir Japon Anime ve Manga’sıdır.

Toplamda 5 anime dizisi ve 3 film ve onlarca oyuna sahip olan Yu-Gi-Oh! dünyası şöyle başlar…

”Uzun zaman önce piramitler hala gençken,Mısır Kralları büyük ve korkunç güçlere sahip ”Gölge Oyunları” adında bir oyun oynarlardı fakat bu Gölge Oyunları Dünyayı yıkıma ve kaosa sürükledi. Ta ki Güçlü ve cesur bir Firavun tarafından engellenene dek. Bu Firavun Gölge Oyunlarını büyü yardımıyla ”Milenyum Bulmacaları” adlı gizemli ve mistik nesnelerin içine mühürledi. Bundan 5000 yıl sonra Yugi Muto adlı bir çocuk Milenyum Bulmacası’nın bilmecesini çözdü ve gücü serbest bıraktı. Şimdi kader onu 5000 yıl önceki gibi Gölge Oyunlarını durdurmak ve Dünyayı kurtarmak için seçti ve ona Firavun’un gücünü verdi…”

INITIATE LINK!

Biz bu yazımızda Onlarca Yu-Gi-Oh! Oyununun arasından Duel Links‘i inceleyeceğiz.

Oyunu telefon için PlayStore yada AppStore uygulamalarından ücretsiz indirebilirsiniz.
Oyunu bilgisayar için Steam üzerinden ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.
Oyun başlangıcında yapmanız gereken en önemli husus KONAMI ID almak. Daha sonra ”INITIATE LINK!” düğmesine basarak giriş yapabiliyorsunuz.

6 ANA BAŞLIKTA DUEL LINKS!

Duel Links’i anlatmadan önce size şöyle bir uyarıda bulunayım. Kart oyunlarını seviyorsanız ve daha önce strateji türünde bu tarz ”Card Game” ler oynadıysanız bağımlısı olacaksınız…

1-STAGE (Oyun Seviyesi)

Oyunun size özel verdiği zaman sınırı olmayan görevleri tamamlayarak oyunda seviye atlayabilir bu sayede GEM kazanabilir ve destenize yeni kartlar ekleyebilirsiniz.

2-KARAKTERLER

Oyunun sağ alt kısmında ‘Yu-gi-oh! Düello Canavarları’ ve Yu-gi-oh! GX adlı iki animenin karışımından oluşan karakterler yer alır. Bu karakterlerden oynamak istediğiniz seçerek seviye atlatabilir ve o karaktere özel kartlar kazanabilirsiniz.

3-DÜELLO KAPISI (DUEL GATE)

Burada ki olay ise tamamen sizin keyfinize kalmış durumda. Her karakterin Stage’inize (Oyun bölümünüze/seviyenize) göre açıldığı bir Düello Kapısı bulunuyor. Bu kapıya tıklayarak farklı karakterlerle düello atabilir ve yeni kartlar toplayabilirsiniz.

4-GEM ve GOLD

Oyunun en önemli ve can alıcı kısmı burası. Çünkü Gem ve Goldlar, Marketten Deste Paketleri almamızı ve onları açarak yeni kartlar elde etmemizi sağlıyor.
Gem ve Gold biriktirmek içinse yapmamız gereken yegane şey seviye atlamak 🙂

5- DESTELER

Burada iş tamamen oynayan oyuncunun keyfine kalıyor. Binlerce çeşit kart arasından size özel destenizi tamamen siz seçiyorsunuz ve düello yapıyorsunuz. Marketten Gem aracılığıyla aynı zamanda Günlük olarak yenilenen bir Kart Takasçısı yardımı ile destenize yepyeni kartlar ekleyebilirsiniz.

6-OYUNCU DERECESİ

Pvp ( person vs person) modlarının olduğu bu arenada 20den fazla ülkeden rastgele düellocular ile eşleşip düellonuzu atabilir, keyfinize keyif, hırsınıza hırs katabilirisiniz…
Çünkü aldığınız her zafer hanenize puan olarak eklenir ve Bronzdan başlayarak Gümüş, Altın, Platin, Efsanevi, Oyunların Kralı derecelerine ulaşabilirsiniz.
Her derecenin kendine özgü sürpriz hediyelerini olduğunu da hatırlatalım…

EKSTRA 

Her ay düzenli olarak yapılan etkinlikler ile dağıtılan ücretsiz hediyeler, kartlar ve karakterler….

Ayrıca 2 yıldır düzenlenen ULUSLARARASI DÜNYA YU-GI-OH! TURNUVASI düzenlenmekte ve binlerce oyuncu davet edilmekte!

Şimdi… Düelloya hazır mısın?