Ölümsüz Bir Anne; MAQUIA: WHEN THE PROMISED FLOWER BLOOMS

Daha önce yazar olarak çeşitli türlere katkıda bulunmuş Mari Okada’nın yönettiği ilk filmi olan “Maquia: When the Promised Flower Blooms” 24 Şubat 2018’de yayımlanacak.

Okada’nın aynı zamanda yazarlığını yaptığı filmde yüzyıllarca yaşamalarına rağmen genç görüntülerini koruyan bir türe mensup Maquia (Manaka Iwami)’nin öyküsü anlatılıyor. Bu karakterin klanını olan “usta dokumacılar”, ıssız bir adada barış içinde yaşamaktadır. Bu karakter yetim olmasına rağmen sahip olduğu birçok arkadaşıyla adada güzelce vakit geçirmektedir.

Maquia

Bir gün insanlar adalarını işgal edince yıllardır sürdürdükleri barış yok olur. İnsanlar sonsuz hayatın sırrını aramaktadırlar. Maquia kaçmayı başarır. Kaçarken ölü annesinin kollarında ağlayan bir insan bebeğiyle karşılaşır. Bir anda içgüdüsel bir empatiyle birlikte yetiştirmek üzere bebeği yanına alır.

Yaşlanmayan Maquia ve kaçış…


Karakterin evlatlık oğlu Erial (Miyu Irino) ile olan ilişkisi güçlü başlasa da Erial, annesinin yaşlanmadığını fark edince zora girer. Maquia’nın normal olmadığını fark etmeye başlayan tanıdıklar yüzünden sürekli şehirden şehre taşınmaları da bu duruma hiç yardımcı olmamaktadır. Bu sırada karakterin çocukluk arkadaşı Leilia (Ai Kayano) kaçırılmış ve insanların kralıyla evlenmeye zorlanmıştır.

Sinema, anime, müzik