Animelerdeki En SEVİLEN ve En NEFRET EDİLEN 5 Hayalet

Bu listede animelerdeki en güçlü karakterler veya animelerdeki en zeki karakterler konu değil. Bu listede kayıp ruhlardan, intikamcı ruhlardan, yardımı seven iyi hayaletlerden bahsedeceğiz. Bu karakterler farklı akışkanlık ile görülme kabiliyetine sahiptir ve hikâye için her zaman önemlidir.

İster onları sevin isterseniz nefret eder ama eğer onların ölümünün gizemini çözebilirseniz, onları görebilirsiniz. Anime-Planet bu karakterler için bir anket hazırladı ve hayranların oylarına sundu. İşte oylardan çıkan sonuçlara animelerdeki en sevilen ve en nefret edilen 5 hayalet!

 

Sevilenler

 

5- Yuuko Kanoe – Dusk Maiden of Amnesia

Hafızasını kaybetmiş bir hayalet hatıralarını geri almaya çalışıyor ve bunu başarırsa belki de onu bu dünyada neyin tuttuğunu da bulacak. Bir erkeğin bir kızın hayaletiyle karşılaşıp onun ölümünün sırrını çözmeye çalışması eşsiz bir hikâye gibi gelse de aslında bu animelerde bir alt tür. Sevimli bir hayalet! Okulunda bazı hayalet hikayelerinin dolaşmasına sebep olmuş olsa da bu kötü niyetten çok bir kazaydı. Yuuko yine de korkutucu bir yüze sahip. Yani onu tanıyana kadar ürkütücü bir hayalet.

 

4- Kazuma – Noragami

Klanınızdan son hayatta kalan olmak bir şey olabilir ama hayalet klanının son hayatta kalanı olmak daha önemli bir şeydir. Hala yaşayacak bir hayatınız olduğu gerçeği bile sizi avutamaz. Kazuma da oldukça zorlanıyor. Yukio Okumura ve Kazuma arasında benzerlik olduğunu düşünenleriniz varsa çok da haksız sayılmazlar çünkü ikisini de aynı sanatçı seslendiriyor.

 

3- Yami Yugi – Yu-Gi-Oh!

Bazı karakterlerin hayalet olduğunu bilseniz bile, listede görünmelerini beklemiyor olabilirsiniz. Yami Yugi ölümden kurtularak tüm firavunların hayalini yaşamakta olabilir ancak pek çoğunun sonsuza dek kart oyunları oynamak için bir kolyeye kilitlenmekten memnun olmayacağı da aşikâr.

 

2- Meiko Honma – Anohana: The Flower We Saw That Day

Menma, en çok sevilen hayaletler içinde en güçlü adaylardan biriydi. Bu, ölümlerinin üstesinden gelmeniz için sizi rahatsız eden herhangi bir hayalet değil. Eski arkadaşlarınızla aranızı düzeltiyor, duygularınızı ifade etmenizi engelleyen zihinsel sorunlarınızın üstesinden geliyor. Menma iyi ve o kadar da ürkütücü değil.

 

1- Yukine – Noragami

Çok trajik bir çocuk. Çok fazla hatırlamamasına rağmen, kısa süren zor bir hayat yaşamış ve normal bir çocukluk yaşantısına hasret kalarak öbür dünyaya gelmiş. Noragami bazılarının sinir bozucu bulabileceği türden bir yumurcak ama onun varlığına ne ad verirseniz verin dengeyi kurması ve kademeli olarak gelişmesiyle kendisine bir yer edindi. Ayrıca o katanalara dönüşebiliyor. Keskin şeylere karşı bir korkunuz olmadığı sürece ürkütücü de değil.

 


 

Nefret Edilenler

 

5- Aerith Gainsborough – Final Fantasy VII: Advent Children

Bu, Tifa taraftarlarının % 100’ünün saçma sapan bir oyundur kesin. Ürkütücü bile değil. Neyse devam edelim…

 

4- Fuyumi Yanagi – Blood Lad

 Blood Lad ‘i ve Fuyumi’yi burada, nefret edilenler arasında görmek aslında oldukça şaşırtıcı. Fuyumi sadece yanlış bir çevrede bulunan normal bir kız, korkunç bir bitki canavarı tarafından öldürülüyor ve serinin kalanında hayalet olduğu gerçeğiyle yüzleşmeye ve bunu kabul etmeye çalışıyor. Ürkütücü değil.

 

3- Daemon Spade – Reborn!

Zaten ölü olmanın avantajına sahip pek fazla büyük kötü yok. Bu Daemon’ı zorlasa da hakkında söylenecek başka pek bir şey de yok. Mukuro ile hareket edene kadar tipik intikam takıntılı, nihilist bir kötü. Büyük ihtimalle Mukura hayranları bu nefret oylarını vermiştir.

 

 2- Kugaha – Noragami

Bishamonten’in düşmanı benim de düşmanımdır dolayısıyla bu adamı nefret listesinde istediğiniz yere koyabilirsiniz. Temel olarak ” Senin için iyi olanı ben senden daha iyi biliyorum.” düşüncesinde bir erkek arkadaş ve onun serideki kötülük motivasyonu da kabul edilebilir bir şekilde bu düşünce. Evet aslında o berbat ve eğer sadece onunla bir ilişkiniz varsa ürkütücü olabilir.

 

1- Nora – Noragami

 Onun en nefret edilen olması sıradan olsa da Nora’nın durumu biraz karmaşık. Bazı şeyler dikkate alındığında gerçekten nefret edilmeyi hak ediyor. Herkesi öldürmeye çalışması kabul edilebilir değil ama baktığınızda da bir çocuk. Yine de kesinlikle ürkütücü tarafları var ve iz süren bir katil kadar ürkütücü.