Çocukluğumuzdan Bir Anime: Janggeum’s Dream | Anime İncelemesi

Merhaba sayın anime izleyicileri, bu yazıda sizlerle birlikte çocukluğumuzun animelerinden olan bir animeden bahsedeceğim: Janggeum’s Dream. Arkanıza yaslanın ve bu hoş yemek kokularının tadını çıkartın.

Janggeum’s Dream Özet

Janggeum, 14 yaşında genç bir kızdır. Yemek yapmayı fazlaca seven bir kızdır. Yemek konusunda daha fazla ustalaşmak için saray yemek sınavına girer. Herkes olağan üstü lezzetli yemekler yaparken o ise fazlasıyla sade bir yemek yapar, pirinç. Evet bizlere göre fazlasıyla sade ama o zamanlara bakarsak ve pişirme yöntemine de bakarsak fazlasıyla beğeniliyor ve sınavı geçiyor.

Janggeum's Dream
Janggeum’s Dream

Karakterimiz eğitim için sınavı geçerken fazlaca zorluk çekeceğinden habersizdi. Ama elbet bu zorluklarla başa çıkıyor. İstediğini başarıyor mu sizce? Eh bunu siz izleyip göreceksiniz sayın anime izleyicileri. Spoiler vermek istemem.

Çizimler ve Karakterler

Doğrusu karakterleri o zamana göre fazlasıyla iyi çizmişler. Aşırı hoş gözüküyor gözüme. Hele bazı karakterlere aşık olmamak elde değil. Yani küçükken öyleydi elbet. Eski zamanlarda olan evleri ve yapıtları harika bir şekilde çizip bize o zamanları hissettirebilmeleri harika doğrusu. Şu an izlesem kaliteden dolayı biraz zorluk yaşarım ama sonrasında akışına bırakarak izlemeye devam ederim.

Müzikler ve Seslendirme

Doğrusu seslendirme olarak yorum yapmak zor çünkü altyazılı bir türlü bulup izleyemeyenlerdenim ben de. Ve bu konu da yorum yapmak biraz zor… Onun için müzikler üzerinden gideceğim. Doğrusu fazlasıyla hoş müzikleri var. Dinlerken beni eskilere götürüyor. Sizin için opening ve ending’i kalite biraz kötü olsa da buraya bırakıyorum. Siz de dinleyerek eskiye gidebilirsiniz.

OPENİNG
ENDİNG

Genel ve Benim Görüşüm

Animemiz iki sezondan oluşmaktadır. Her sezon 26 bölüm olmak üzere toplamda 52 bölümdür. IMDB puanı ise 8.3. Eski olsa da fazlasıyla beğenilen bir animedir. Doğrusu ben küçükken izledim daha sonra ise tekrar izlemek için başladım ve eskilere gittim. Çizimler ve kalite biraz kötü olsa da yine de izliyorsunuz. Ben de öyle oldu doğrusu. Ve animeyi izledikten sonra içimde bir yemek yapma sevgisi doğdu. Her izleyende oluyor bu oluyor sanırım. Her neyse asıl konumuza dönecek olursak; bu anime harika evet ama çizimleri eski kalabiliyor bizim zamanımıza göre. Bu eski zamanlara göre aşırı hoş gelse de bazen fazla göze batabiliyor. Bu anime müzikler olsun ve karakterler olsun aşırı hoş. Animeye puanım 9/10. Bir puan da o dediklerimden kırdım ama normalde on. Eğer yemekleri çok seviyorsanız ve eski temalar hoşunuza gidiyorsa Janggeum’s Dream tam size göre bir anime.

Değerli zamanınızı ayırıp yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Bir başka incelediğim anime olan Sirius The Jaeger’e sitemizden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere. İyi olun ve anime ile olun.