sirius the jaeger 1

Vampirlerle Bir Savaş: Sirius The Jaeger | Anime İncelemesi

Merhaba, sevgili anime izleyicileri. Bugün sizlerle bol vampir olan bir anime inceleyeceğiz: Sirius The Jaeger. Arkanıza yaslanın ve vampirlerden uzakta olduğunuza emin olarak yazımı okumaya başlayın.

Sirius The Jaeger’ın Konusu

Baş karakterimiz Yuliy, küçükken kasabasını, Sirius arkını ele geçirmek için gelen vampirler tarafından ailesiyle birlikte kaybetmiştir. Vampirler üzerinde usta olan arkeolog Willard, Yuliy’i bulmuş ve ölümden kurtarmıştır. Onu kendi yanına almış ve büyütmüştür. Yuliy, büyüdüğü süreçte arkeolog Willard’ı, babası olarak görmüştür.

Zaman hızla ilerlerken “Yeagerler” çoğu yere saldırılar düzenlemektedir.. Onlara karşı çıkanlar ise arkeolog Willard’ın kurduğu bir ekiptir. Bu ekipte Yulliy de bulunmaktadır. Kendisi de bu savaşa katılırken ileride olacak ihanetleri ve olayları bilmemektedir.

Sirius The Jaeger Karakterler ve Çizimler

Çizimleri o kadar hoş ve güzel ki ben hayranlıkla izledim. Karakter çizimleri ve detayları aşırı hoş duruyordu ve istemsizce başa sarıp baktığım bile oluyordu. Savaş efektlerine ise diyecek sözüm yok cidden fazlasıyla iyiydi. Benden tam puan aldı çizimler ve efektler konusundan doğrusu.

Seslendirmeler ve Müzikler

Doğrusu seslendirme konusunda birkaç karakterin sesi karaktere uymuyordu. Bundan ötürü de ilk başta biraz mutsuz etti beni. Ama daha sonrasında müzikler gelince bir rahatlama geldi. Müzik seçimleri fazlasıyla iyiydi. Şu anda bir opening ve bir de endingi bulunmaktadır. Dinlemeniz için bırakıyorum. Şimdiden iyi dinlemeler.

Opening
Ending

Genel İzlenimler ve Benim Yorumum

Sirius The Jaeger, bir sezon, on iki bölümden oluşmaktadır. Ve bunun yanında bir Netflix animesidir. IMDB puanı 7.00’dır. Genel görüş olarak az çok olumlu diyebiliriz elbet. Bende de çoğunlukla elbet uyumlu ama bazı istisnalar var. İlk olarak bazı yerlerde olay kopuklukları mevcut. Ve bu yeri geldiğinde izleyiciyi rahatsız edebiliyor. Bazı yerlerde detay gerekirken öylesinde de geçildiği oluyor. Ama bunlar dışında dikkat çeken bir sorun görünmüyor. Çizimler olsun veya müzikler olsun cidden fazlasıyla hoşuma gitti açıkçası. Bu animeye puanım 6/10. Eğer vampirleri ve bol aksiyon seviyorsanız Sirius The Jaeger tam size göre bir anime.

Değerli zamanınızı ayırıp yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Bir başka incelediğim anime olan Vanitas No Karte’ye sitemizden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere. İyi olun ve anime ile olun.