OVERLORD – Sasuga Ainz Sama! Anime İnceleme

Çocukluğumuzdan beri vurgunuzdur RPG oyunlarına. Kimi RPG’lerin en meşhur olduğu Knight oyununun ortasına yetişmiştir kimi başına kimi ise sonuna. Ben başlarına yetişen nesildenim. Böyle olunca Knight, Silkroad biraz da Ultima Online oyunlarına sempati kazandık kuşak olarak. Sonra Metin 2 geldi, yabancıladık başlarda ama onu da sevdik sayılır (pek değil). MMORPG ile yetişen bir nesilin zevki tabi ki anime alışkanlıklarına da yansıyacaktı. Btoom ve Accel World serilerinden sonra gönlümüze taht kuran bir MMORPG serisi geldi, Sword Art Online. Onun tadı hala damağımızdayken biraz olsun gölgede bırakmaya başaran hoş bir anime yapıtına maruz kaldık bu sene, ismi de kendisi de farklı olan Overlord.

Overlord and NPC
Overlord and NPC

Overlord Animesinin Baş Karakteri Haşmeti Bol Cübbeli Ainz Ooal Gown

Aksiyon, fantastik, büyü, oyun kategorilerini içinde barından güzel serimiz 2015 yapımı olmakla birlikte hoş bir hikaye örgüsü ile beğenimizi kazandı. henüz final yapalı çok olmadan güzelce bir inceleyelim dedik, hikayemiz dünya çapında çok popüler olan bir oyun Yggdrasil içinde geçiyor. baş kahramanımız Momonga, oyunun serverlarının kapanmasının ardından oyundan çıkmayarak sonrasının ne olacağını merak eder. Kendi klanındaki tüm arkadaşlarının oyunun kapanmasından önce onu terk etmesiyle beraber yalnız kalır, oyun kapandıktan sonra hiç düşünmediği olaylar içinde kendini bulur. Yggdrasil’deki en güçlü iskelet büyücü haline gelen Momonga kazandığı yeni güce anlam verememektedir ve kafasında tonlarca soru işareti oluşur.

Overlord
Haşmetli Cübbeli Ainz

Artık kendi klanının başı olarak en tepeye yükselen Momonga emrindeki tüm NPC’leri çağırır, hepsi ona itaat etmektedir ama şaşırdığı bir nokta vardır, NPC’ler canlı birer varlığa dönüşmüştür. Momonga buna anlam verememektedir, olan biteni anlamak için kendi klanı olan mezarlığı terk ederek olan biteni araştırmak olacaktır. Overlord’un efsanesi olacak olan Momonga’nın yeni hedefi oyunda kendisi gibi kalan birileri olup olmadığı ve arkadaşlarının bir yerde onu beklediklerini düşündüğü için onları bulmaya çalışmak olacaktır. Ayrıca tüm serveri ele geçirme isteği onu en tepeye çıkaracak mıdır?

(Albedo, Yerim.)

MMORPG Özlemini Giderebilir

Hikayenin bana göre artı yönü hikayenin özgünlüğü. Klasik bir kılıç sanatı oyununu ele almıyor, büyüler ve çeşitli özelliklerle gidişatı süslüyor. Klasik shounenlerden uzak sürekli savaş üzerine geçmeyen bir seri Overlord, özellikle diyaloglar ve stratejiler hoşuma giden özelliklerinden. Eksi yönüne değinecek olursam hikayenin yavaş ilerlemesi biraz fıtık edici özellikte. Ama bunu pozitif olarak düşünecek olursak Overlord’un uzun bir seri olarak bizlere sunulması olacak ki hikayesi ve anlatımı gerçekten çok uzun sürecek bir seri. Ayrıca High school DxD’nin Akeno’sunun seiiyuusunun hikayedeki en sevdiğim karakter olan Albedo’yu seslendirmesi beni çok mutlu etti, keza Akeno gönüllerimizde yer etmiş bir karakter olarak tarihe çoktan geçti bile.

Grafikleri ve MMORPG’yi andıran soundtrackları ile Overlord ilk sezonunu izlemeyen tüm anime sever arkadaşları bekliyor. İyi seyirler.

Anime sever bir veteriner hekim.