TANRILAR İLE BİR KULE MACERASI: Dungeon Ni Deai Wo Motomeru No Wa Machigatteiru Darou Ka | Anime İncelemesi

Merhaba sevgili anime izleyicileri bugün sizlerle Sword Art Online’a fazlasıyla benzeyen bir animeyi inceleyeceğiz: Dungeon Ni Deai Wo Motomeru No Wa Machigatteiru Darou Ka. Arkanıza yaslanın ve savaş sahnelerinin tadını çıkartın.

Dungeon Ni Deai Wo Motomeru No Wa Machigatteiru Darou Ka’nın Hikayesi

Hikayemiz, baş karakter olan Bell’in kuleden Loki Ailesinin ünlü üyelerinden biri olan Ais tarafından kurtarılması ile başlar. O zamanlar güçsüz olan karakterimiz Tanrı Hestia’nın ailesindendi. Tanrılar bir gün dünyaya iner ve kuleye giren veya buna meraklı olan kişileri himayesine alırlar ve mecazen çocukları yaparlar. Çocuklarında bir level sistemi, güçleri, dirençleri vb. şeyleri elbet vardır. Ama buna kendileri değil sadece Tanrıları bakıp onlara diyebilir.

Bell

Baş kahramanımız elbet güçlenmek için her şeyi yapanlardan. Başından olay eksik olmayan bu karakterimizin hikayesini izleyerek öğrenebilirsiniz. Daha fazla anlatırsam spoiler olabilir.

Çizimler ve Karakterler

Karakter tasarımları ve mekan tasarımları o kadar hoş ki. Kaliteli bir anime zaten. Karakterleri sevmemek mümkün değil fazlasıyla hoşlar. Bunun yanında bir savaş sahnesi olduğunda bunu fazlasıyla iyi bir şekilde animeye yedirebilmişler. İzleyen kişiyi sıkmıyor ve daha da izlemeye itiyor bu durum zaten.

Seslendirme ve Müzikler

Seslendirme konusunda cidden karakterlere uyan seslendirmenleri bulmuşlar. Bu izleyeni daha da çekiyor zaten animeye. Ve müzikler açısından zaten fazlasıyla harika. Openingler olsun, endingler olsun o şarkılar zaten harika. Sizler için ilk sezonun opening ve ending’i bırakıyorum. Şimdiden iyi dinlemeler.

OPENİNG
https://www.youtube.com/watch?v=j9ifjf4oD6Q
ENDİNG

Genel Görüşler ve Benim Yorumum

Animemiz üç sezondan oluşmakta. Dördüncü sezonu da gelmek üzere. Haziran 2022 itibari ile dördüncü sezonun üçüncü traileri da geldi. Ayrıca OVA bölümleri de bulunduğunu belriteyim.. IMDB puanı 7,56 olan animeye merak ile başlamıştım. Cidden güzel ilerliyordu. İlk sezon fazlasıyla ciddi ve mükemmelken ikinci sezonda biraz cıvıklaştırdılar ve sanki daha çok bir harem havası aldım. Zaten animenin de sistemi aynı Sword Art Online ile benzer. İzleyince aynı tadı alıyorsunuz. Ama çizimler ve savaş sahneleri elbette hoşuma gitti. Animede mitolojik çoğu tanrıya yer vermeleri zaten daha da bir hoş.

İlk sezon hızla akıp giderken diğer sezonlar biraz yavaştı bana göre. Bu animeye puan verecek olursam da 6/10. Eğer Sword Art Online tarzı ve mitoloji hayranı iseniz, Dungeon Ni Deai Wo Motomeru No Wa Machigatteiru Darou Ka tam size göre bir anime.

Dungeon Ni Deai Wo Motomeru No Wa Machigatteiru Darou Ka
Dungeon Ni Deai Wo Motomeru No Wa Machigatteiru Darou Ka

Değerli zamanınızı ayırıp yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Bir başka incelediğim anime olan Janggeum’s Dream‘e sitemizden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere. İyi olun ve anime ile olun.