En İyi 18 Büyü Animesi İle Mucize Dünyasına Adım Atın!

Büyü animesi sevenler için hazırlanmış olan My Anime List sitesinin listesi ile karşınızdayız. En yüksek puandan düşüğe göre sıralanmış olan listenin zirvesinde simyacı kardeşler yer alıyor.

İşte myanimelist puanlarına göre en iyi büyü animeleri

#1 Fullmetal Alchemist: Brotherhood

MAL Oy 9.26,Sıralama #2 | Yayın İlkbahar 2009 | Yapımcı Bones

Büyü Animesi - Fullmetal Alchemist

Geçtiğimiz 7 yıl boyunca bir taşın altında yaşamayanlarınız için Fullmetal Alchemist:Brotherhood’u ”En iyiler” listesinden herhangi bir numarada görmek şaşırtıcı olmasa gerek. Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

#2 Mahou Shoujo Madako★Magica (Puella Magi Madoka Magica)

MAL Oy 8.51 Sıralama #98 | Yayın Kış 2011 | Yapımcı Shaft

Sevgi dolu bir aile, iyi arkadaşlar, kahkahalar ve göz yaşları… Tüm bunlar Mitakihara Şehri orta okulunda 2. sınıfta okuyan Kaname Madoka’nın sıradan hayatını oluşturan şeyler. Bir gece, Madoka rüyasında siyah saçlı gizemli bir kızı korkunç bir kötülüğe karşı savaşırken görür. Ertesi gün Akemi Homura adlı bu kızın kendi sınıfa transfer olduğunu öğrenir. Bu karşılaşma Madoka’nın hayatını sonsuza dek değiştirecek olaylara yol açar.

#3 Fairy Tail

MAL Oy 8.23 Sıralama #277 | Yayın Sonbahar 2009’dan Kış 2013’e | Yapımcı Satelight,A-1 Pictures

Genç bir büyücü olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail loncasına katılmaktır. Seyahati sırasında Natsu adında genç bir adamla karşılaşır. Natsu’ya hayallerini anlatır ve yoluna devam eder. Ancak bir süre sonra Lucy, birtakım adamlar tarafından köle olarak satılması için yakalanır. Fakat Natsu ortaya çıkar ve Lucy’i kurtarır. Natsu çok güçlü bir ateş büyücüsü ve Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmasını teklif eder. Böylece Natsu ve Lucy bir takım olurlar ve loncanın verdiği görevlere beraber katılırlar.

#4 Majo no Takkyubin (Kiki’s Delivery Service)

MAL Oy 8.27 Sıralama #241 | Yayın Yaz 1989 | Yapımcı Studio Ghibli,Studio Hibari

Kiki, eğitim alan genç bir cadıdır. Gerçek bir cadı olmak için yeni bir kasabaya gitmesi ve kendi hayatını yönlendirmesi gerekir. Yanında siyah kedisi Jiji ile birlikte süpürgesini kapar ve büyüsünü göstermeye, kendini dünyaya ispatlamaya hazırlanır. Kendine yeni bir yer ve çevre aramaya çalışırken, her şeyi taşıyacak bir kurye servisi yapmaya karar verir.

#5 Magi: The Labyrinth of Magic

MAL Oy 8.24 Sıralama #271 | Yayın Sonbahar 2012 | Yapımcı A-1 Pictures

Adı üstünde olan büyü animesi serisi Magi, zindanlarla dolu bir dünyada yer alır. Yer altı labirentleri büyük miktarda hazineyle ve onların muazzam ölçüde tehlikeli Djiin gardiyanları ile doludur. Sadece en cesur büyücüler zindanların içindeki hazineden talepte bulunabilir ve genç Aladdin’in amacı da sadece bunu yapmaktır.

#6 Princess Tutu

MAL Oy 8.23, Sıralama #286 |Yayın Yaz 2002 | Yapımcı Hal Film Maker

Belki de en sevimli büyü animesi karakterlerinden biri Ahiru nazik, tatlı ve aynı zamanda beceriksiz bir kızdır. Ama bir ördek olduğundan ne bekleyebilirsiniz ki? Evet, o insana dönüşebilen, konuşan sihirli bir ördek. Sihirli kolye ile Ahiru, konuşabilen ördekten prenses Tutu’ya dönüşüyor. Yeryüzüne düşen prensin kırık kalbini eski haline getirmeye çalışan balerin, en iyi büyü animeleri listemize iç açıcı bir katkıda bulunuyor.

 

#7 Zetsuen no Tempest (Blast of Tempest)

MAL Oy 8.17 Sıralama #343 | Yayın Sonbahar 2012 | Yapımcı Bones

Mahiro Fuwa’nın ailesi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro ailesinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. “Kusaribe” adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Hakase, irtibat kurabileceği birini ararken bir şekilde Mahiro’yu bulur ve ikisi bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mahiro, Hakase’nin düşmanları tarafından uyandırılmak istenen ve tüm dünyaya kaos getirecek “Zetsuen Ağacı’nı” durduracaktır. Bunun karşılığında Hakase, Mahiro’nun ailesini öldüren katili bulmasına yardım edecektir. Bu da sevilen bir büyü animesi olarak listede yedinci sırayı almış durumda.

#8 Cardcaptor Sakura

MAL Oy 8.18 Sıralama #323 | Yayın İlkbahar 1998 | Yapımcı Madhouse

Sakura Kinomoto, kütüphanede araştırma yaparken kağıt yerine kartlarla dolu bir kitap bulur. Gördüğü ilk kartın (Rüzgarlı) adını söylediğinden büyü aktif hale gelir ve tutsak olan diğer kartlar özgür kalır. Sakura şimdi hatasını düzeltmek zorundadır. Zararlı ve büyülü ‘Clow Kartları’nı onlar dünyayı harap etmeden bulması gerekir.

 

#9 Juuni Kokuki (The Twelve Kingdoms)

MAL Oy 8.16 Sıralama #351 | Yayın İlkbahar 2002 | Yapımcı Studio Pierrot

Bir başka büyü animesi olan Juuni Kokuki’nin konusu şöyle; Youko Nakajima sıradan bir lise öğrencisidir ta ki yabancı bir adam gelip ona sadakat yemini edene kadar. Bazı iblislerle dövüştükten sonra başka bir dünyanın içine çekilirler. Bu garip yeni dünyada Nakajima’nın basit bir hedefi vardır; hayatta kalmak.

#10 Log Horizon

MAL Oy 8.14 Sıralama #376 | Yayın Sonbahar 2013 | Yapımcı Satelight

Elder Tales dünya çapında popüler olan online bir fantezi rol üstlenme oyunudur. Ama “Cultivate the Noosphere” isimli on ikinci genişletme paketi çıktığında Japonya’daki otuz bin oyuncu içeride sıkışıp kalır. Aralarında sosyal ilişkileri güçlü olmayan lisansüstü öğrencisi Shiroe de vardır. Ama canavarlarla dolu bir dünyada hayatta kalabilmek için “Log Horizon” isimli bir birlik kurar.

#11 Overlord

MAL Oy 8.04 Sıralama #483 | Yayın Yaz 2015 | Yapımcı Madhouse

Hikayemiz popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlıyor, ama baş kahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar veriyor. Daha sonra Momonga ”En Güçlü Büyücü’’ olan iskelet bir varlığa dönüşüyor. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler duygular hissetmeye başlar. Hiç bir ailesi, arkadaşı ya da toplumda bir yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar

#12 Little Witch Academia

MAL Oy 8.01 Sıralama #520 | Yayın Kış 2013 | Yapımcı Trigger

Shiny Chariot adlı bir büyücüden ilham alarak ve etkilenerek Akko Kagari adlı kahramanımız “Küçük Cadı Akademisi”ne girer. Amacı Shiny Chariot gibi havalı ve iyi bir büyücü olmaktır. Bu listedeki ikinci filmimiz, Akko’nun hayal ile gerçeğin çoğunlukla iki farklı şey olduğunu öğrenirken yaşadığı maceraları izliyor.

#13 InuYasha

MAL Oy 7.89 Sıralama #692 | Yayın Sobahar 2000’den Sonbahar 2004’e | Yapımcı Sunrise

Listemizdeki bir diğer büyü animesi olan InuYasha’da Kagome Higurashi’nin ailesi lanetli bir kuyuya düşene kadar onun için her şeyin güzel olduğu eski bir tapınağı yönetmektedir. Büyülü bir yolculuk ile Feodal Japonya’ya geçiş yapan Kagome, eskiden atalarına ait olan sihirli bir mücevher keşdefer. Dilekleri kabul eden bu mücevherin peşinde olan şeytanla mücadele ederken taş paramparça olur. Ana karakter Kagome ve yarı şeytan InuYasha bu büyülü anime macerası içinde taşın parçalarını ararlar.

 

#14 Slayers

MAL Oy 7.88 Sıralama #721 | Yayın İlkbahar 1995 | Yapımcı E&G Films

Lina Inverse üç şeyi umursayan bir büyücüdür. Bunlar yemek, dövüş ve hazinedir. Lina, bir gün yine haydutların mallarını çalar. Elbette çaldıklarını kendine saklıyacaktır. Haydutlar, çalınan mallarını geri almak için Lina’yı takip ederler ve saldırırlar. Lina, tam büyü yapacakken ortaya yakışıklı bir şövalye çıkar ve haydutları dağıtır. Gourry, aslen genç ve güzel bir kızı kurtardığını sanmaktadır. Ancak Lina’ya bakınca onu çocuk sanar. Adaletin savaşçısı olan Gourry, küçük bir kız çocuğunu elbette ormanda yalnız bırakmayacaktır.

#15 Densetsu no Yuusha no Densetsu (The Legend of the Legendary Heroes)

MAL Oy 7.83 Sıralama #795 | Yayın Yaz 2010 | Yapımcı Zexcs

Ryner Lute, Roland İmparatorluğu Kraliyet Sihir Okulu’nda okuyan tembel bir öğrencidir. Bir gün, Roland İmparatorluğu komşu ülke Estaboole ile savaşa girer, ve Lute sınıf arkadaşını savaşta kaybeder. Savaştan sonra Lute, İmparator Sion Astal’ın komutasındaki ”efsanevi kahraman”ın kalıntılarını bulmak için bir yolculuk düzenler. Ve ölümcül bir lanetin kıta boyunca yayıldığını fark eder.

#16 Tales Of Vesperia: The First Strike

MAL Oy 7.79 Sıralama #877 | Yayın Sonbahar 2009 | Yapımcı Production I.G.

Aynı isimli video oyunundan önce meydana gelen Tales of Vesperia: The First Strike, İmparatorluk Şövalyeleri kariyerinin başlarından olan kahramanlar Yuri Lowell ve Flynn Scifo’yu anlatır. Gizemli koşulların yer almaya başlamasıyla bu macera sonunda Tales of Vesperia: The First Strike video oyunu için sahne belirler.

Büyü Animesi

#17 Shingeki no Bahamut: Genesis

MAL Oy 7.77 Sıralama #920 | Yayın Sonbahar 2014 | Yapımcı MAPPA

Mistarcia, insanların, şeytanların ve tanrıların iç içe olduğu bir yer. Geçmişte, siyah ve gümüş kanatlı Bahamut bu yeri yok etmek için tehdit unsuruydu ancak insanlar, şeytanlar ve tanrılar farklı yönlerini bırakıp birlikte savaştılar ve Bahamut’un gücünü mühürlediler. Mühür iki parçaya bölünmüştü; biri şeytanlara, diğeri ise tanrılara emanet edilmişti. Böylelikle hiçbir zaman bir araya gelemeyeceklerdi ve Bahamut asla ortaya çıkamayacaktı. Şimdi -2000 yıl sonra- dünya barış çağında… Ta ki insan bir kadının, tanrıların yarım anahtarını çalıncaya kadar.

#18 Mahouka Koukou no Rettousei

MAL Oy 7.76 Sıralama #937 | Yayın İlkbahar 2014 | Yapımcı Madhouse

Büyü, ne efsanelerin ne de peri masallarının ürünüdür. Uzun zamanlardan beri, insanlar için teknoloji kadar gerçekçi bir olgu olmuştur. Doğaüstü güçler büyü ile sistematik bir hale getirildiği için, büyü teknik bir yetenek olarak görülmektedir. Bir Doğaüstü Güç Kullanıcı’sı aynı zamanda bir Büyü Teknisyeni’dir. Büyü Teknisyenleri, kısaca Büyücüler, büyü için özelleşmiş lise ve üniversitelerde eğitilirler. Shiba Tatsuya, kusurulu ve az başarılı bir abidir. Shiba Miyuki ise kusursuz ve çok başarılı kız kardeşidir. İki kardeşin Büyü Lisesi’ne kaydolması ile hikayemiz başlar.

Büyü Animesi

Sizce büyü animesi listesi nasıl olmuş, sizin listeniz nasıl olurdu? Diğer anime listeleri için sitemizi gezebilirsiniz.

Anime dünyasından haberler ve incelemeler yazmaktayım