Ouji to Warawanai Neko – Anime İnceleme

Anime tanıtım posterine ilk bakışta gerçekten ilgi çekmeyen bir seri olarak karşımıza çıkan 2013 yapımı Ouji to Warawanai Neko serisi, oturup başladığınız zaman hızlı bir şekilde izlemenize olanak tanıyacak bir seri olarak dikkat çekiyor. Serimizin önceliği komedi olmakla birlikte seinen, romantizm ve okul kategorilerini içinde barındırıyor. (Bu arada serinin orjinal ismi  HentaOuji to Warawanai Neko  olarak dünya çapında bilinmekte.)

Ouji to Warawanai Neko

                               Atletizm Takımının Squatçısı Yokodera

Ergen baş karakterimiz Yokodera, ergenliğin verdiği düşüncelerle kızlara düşkün bir karakter olarak kendini tanıtıyor. Atletizm takımına sadece kızların soyunma odasını dikizlemek için katılan kahramanımız, tüm gün soyunma odasının penceresi önünde squat yaparak antrenmanını tamamlıyor. Takım kaptanı Tsutsukakushi Tsukushi tarafından gece gündüz çalışmalarından dolayı kendisini geleceğin takım kaptanı olarak ilan edilen Yokodera, çelik lakaplı kaptandan korkusuna gerçeği söyleyemez ve teklifi kabul eder. İçine kapanık olan, derdini söyleyemeyen karakterimiz olan biteni anlatmak için en yakın arkadaşı Ponta’nın yanına gider ama acı gerçeklerle karşılaşır. Ponta artık ergence düşüncelerin kendisini ilgilendirmediğini, elindeki yetişkin dergilerini dağıtmasını istediği söyler. Yokodera dergileri alır ve mutlu mesut ilerlerken Ponta’nın dediği Gülümsemeyen Kedi Heykeli ile ilgili düşünmeye başlar, heykel o kadar ilgisini çeker ki ziyaret etmeye karar verir.

1534446-bigthumbnail
Ziyaret ederken heykelin önünde Tsutsukakushi Tsukiko ile karşılaşır. Tsukiko aslında kaptan Tsukushi’nin kardeşidir fakat Yokodera bunu bilmemektedir. Tsukiko erkeklerden fazlasıyla çekinen bir kızdır, sadece ihtiyaç duyulmayan malzeme karşılığında dileği gerçekleştiren Gülümsemeyen Kedi Heykelinden dilek dilemek için gelmiştir. Yokodera’yı elinde sarılma yastığı Barbara ile birlikte karşısında gördüğünde korkuya kapılan kız, Yokodera’nın hareketlerinden dolayı onu sapık zanneder ve kaçmaya başlar. Derdini anlatmak için kızın peşine düşen Yokodera kızı yakalamasıyla olaylar zinciri olan animemiz böylelikle başlamış olur.

yokodera-youto Ouji to Warawanai Neko
                             Gülmek İçin İzlenebilecek Şirin Bir Seri

Serideki olaylar her ne kadar saçma olsada gerçekten güzel bir seri olduğunu düşünüyorum. Evet karakter çizimleri fazlasıyla çocukça, hatta moe tarzına yakın olsada seriyi beğendiğimi söyleyebilirim. Özellikle Yokodera’nın başına gelenler, çelik kaptanın saçmalamaları ve gülümsemeyen kedinin sürprizleri sizleri fazlasıyla güldüreceğini düşünüyorum. Karakterlerin içine kapanmış halleri, hayattan beklentileri, ailevi sorunları ve sıcak aktarımlarıyla hoş bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Sizlere tavsiyem, moraliniz bozuk olduğu bir zaman diliminde bu serinin başına oturun ve hiç durmadan bitirin, böylelikle bozuk olan moraliniz bir nebze olsun düzelecektir. Bir de seriden çok mantık beklemeyin, insanları izlerken gülümsetmek için yapılan bu yapımın aslında çok bir mantığı bulunmamakta, bu durumu göz önüne alarak izlemenizi de tavsiye ederek yazıyı burada noktalıyorum. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Anime sever bir veteriner hekim.