Saf Hayal Gücünün Gerçeklik İle Buluştuğu Yer: STUDIO GHIBLI EĞLENCE PARKI

Dünya çapında milyonlarca insanın büyük hayranlık duyduğu Hayao Miyazaki’nin filmlerini üreten Japon animasyon stüdyosu Studio Ghibli, 25 Nisan 2018 tarihinde hayranlarına büyük bir müjde verdi:  STUDIO GHIBLI EĞLENCE PARKI – Studio Ghibli filmleri temalı bir eğlence parkı!

STUDIO GHIBLI EĞLENCE PARKI
STUDIO GHIBLI EĞLENCE PARKI

Baştan sona Ghibli

Japonya’nın Nagoya şehrinde açılacak olan park My Neighbor Totoro ve Spirited Away gibi ünlü Miyazaki filmlerinden esinlenen oyuncaklar, binalar ve bölgeler olacak. Henüz sadece bir taslağının yayınlandığı parkın genel görüntüsünün ise Ghibli filmlerinde de sıklıkla görülen ikonik Avrupa tarzı tuğla binalara benzeyeceği söyleniyor. Parkın giriş kapısı ise Howl’s Moving Castle temalı olacak.

Yönetmen Hayao Miyazaki ve üç diğer meslektaşı tarafından 1985 yılında kurulan Studio Ghibli kuruluşundan bu yana geçen 32 yıl boyunca birçok başarıya imza attı. Stüdyonun filmleri Japonya’da en yüksek gişe hasılatına sahip olan 15 animasyon filmin büyük bir kısmını oluştururken Batıda da büyük popülerliğe sahip. Geçmişte 5 Studio Ghibli filmi Oscar ödüllerine aday gösterilmiş ve bunların içinden Spirited Away, 2003 yılında En İyi Animasyon Film dalında Akademi Ödülü’nü kazanmıştır.

 

Anime ve oyun içerikleri