STAR WARS VISIONS |Yeni Star Wars Animesi: Hayranların Dikkatine!

star wars animesi

Bir anime antolojisi dizisi olan Star Wars Visions dokuz kısa filmden önemli karakterleri içeren yeni bir görsel yayınladı! Dizi 22 Eylül’de yalnızca Disney+’da gösterime girecek . 7 Japon animasyon stüdyosu kendi benzersiz vizyonlarını yansıtan dokuz kısa filmle katkıda bulundu:

Kamikaze Douga’dan The Duel ,

Geno Studio’dan (Twin Engine) Lop ve Ochō ,

Studio Colorido’dan Tatooine Rhapsody ( Twin Engine), 

Trigger tarafından The Twins and The Elder ,

Kinema Citrus tarafından The Village Bride ,

Science Saru tarafından Akakiri ve T0-B1 

Production IG tarafından The Ninth Jedi 

Star Wars Visions Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Disney, Star Wars’un zaman çizelgesine uyma gibi bir şart koymadığı için, videonun çoğunda tanımadığımız yüzlere rastlıyoruz. Bu evrenden yeni hikâyeler ve karakterler görmek oldukça heyecan verici… George Lucas’ın Akira Kurowasa’dan aldığı ilham; Star Wars: Visions’da da yakalamak istenmiş gibi duruyor. Love, Death & Robots ile benzer bir formata sahip olduğu anlaşılıyor.

Farklı Dövüş Sahnelerine Yer verilmiş.

Hızlı bir sahnede, kötü bir Sith görünümlü karakter, sekiz bıçaklı kırmızı bir ışın kılıcı düzeneği çıkarır, bu o kadar hızlı dönmeye başlar ki, bulanıklaşır ve mitralyöz silahı tutan bir droidden gelen blaster ateşini saptırır.

Başka bir sahnede, sarışın bir kadın karakter, vücuduna kontrol edebildiği dört tane daha bağlı iki kırmızı ışın kılıcı kullanıyor. Mavi bir ışın kılıcı olan genç bir erkek kahramanla karşı karşıya gelir, ancak kadın kırmızı ışın kılıçlarını kamçı gibi kontrol edebilir ve kılıcının etrafına sarar. İkili, bir Yıldız Destroyeri’nin enkazında karşı karşıya gelir ve güçlü bir hesaplaşmada kırmızı ve mavi güç şimşekleri atar.