Shingeki no Kyojin’in Eski Editörü Karısını Öldürmekten Tutuklandı!

Shingeki no Kyojin'in Eski Editörü

Shingeki no Kyojin’in eski editörü cinayetten tutuklandı! Dünyanın en ünlü serilerinden olan Shingeki no Kyojin’in eski editörü ve Kodansha’s Morning dergisinin baş editör yardımcısı, Tokyo Metropolitan Polis Departmanı tarafından karısını öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alındı.

Polis Ceza Soruşturma Dairesi, Park’ın, karısı olan 38 yaşındaki Kanako Park’ı geçtiğimiz ağustos sabahı Tokyo’nun Bunkyō şehrinde bulunan Sendagi evinde boğarak öldürdüğünü iddia etti. Aynı sabah saat 02.45’te, Park acil servis çağırdı ve eve geldiğinde eşinin evlerinin birinci kat girişindeki merdivenlerinde düştüğünü söyledi. Eşi hastaneye kaldırıldı, ancak vardığında ölü olduğu söylendi.

Shingeki no Kyojin'in Eski Editörü

Shingeki no Kyojin’in eski editörü Park’ın karısının ölümünden sonra yaptığı açıklamada, karısının kendisini öldürdüğünü iddia etti. Ancak otopside Kanako’nun boynunda boğulma belirtileri bulunduğu belirtildi. Polis raporunda yakınlardaki bir güvenlik kamerasından alınan bir videonun başka birinin bölgeye girdiğine dair hiçbir kanıt bulunmadığını söyledi. Olay anında eşi ve dört çocuğunu da içeren tüm aile evde oturuyordu.

Kodansha, salı günü tutuklama ardından “[Park] masumiyetini sürdürüyor” diyen bir bildiri yayınladı ve , ”soruşturmanın sonuçlarını bekliyoruz ve bu olayı dikkatle takip ediyoruz” dedi.

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.