OVERLORD 4. Sezon Ne Zaman Ekranlarda Olacak?

overlord 4. sezon

2015 Yaz sezonunda hızlı bir girişle yükselişe geçmiş olan Overlord animesi, Isekai türündeki animeleri sevenlerin beğenisini kazanmıştı. Serinin ikinci sezonu ve çok bekletmeden üçüncü sezonu da gelmişti.

Serinin orijinal hikayesini hafif roman olarak yaratan isim Kugane Maruyama, illüstrasyon sanatçısı so-bin ve senarist Yukie Sugawara geçen yıl AnimagiC 2019 etkinliği sırasında 4. sezonun üretiminin tartışıldığı bilgisini vermişti. O zaman bu yana Overlord 4. sezon ile ilgili net bir bilgi ulaşmadı. Ayrıca Almanca dilinde Anime dağıtımcısı olan KSM de bir tweet’inde Overlord’un 4. sezonunun onayının duyurulduğunu ancak henüz konuyla ilgili net bilginin olmadığını yazmıştı

Her ne kadar duyurulduğu söylese de AnimagiC katılımcıları Overlord 4’ü doğrudan duyurmadıklarını iddia ediyorlar. Bir hayran AnimagiC etkinliğinde 4. sezon hakkında soru sorduğunda Maruyama, animenin 4. sezon üretimi hakkında bir şey bilemeyeceğini söyledi. Fakat Sugawara hemen mikrofonu alıp 4. sezonun gelmesinin “son derece muhtemel” olduğunu söyledi.

Etkinlik sırasında Overlord’un animasyon stüdyosu olan Madhouse‘un yeni sezon için dönüp dönmeyeceğini tartışmadılar. (Sugawara’nın Madhouse için üç Overlord sezonunun tüm senaryolarını yazsa bile kendisinin hala  birçok şirket ile (Lerche ve A-1 Pictures gibi) çalışan serbest bir senarist olduğunu unutmayın.

Üçüncü sezonun sonunda, Momonga / Ainz Ooal Gown tüm rakiplerin üstesinden gelip dünyanın en iyisi olduğunu tam olarak gösterdi. Söylenenlere göre en iyi ihtimal ile Overlord’un 4. sezonu 2021’de gelebilir. Animenin yeni sezonu hakkında güncelleme geldikçe sitemizde yer vereceğiz.

Güncelleme: Overlord 4. sezon 2022 yılının Temmuz ayında dönüyor.

Overlord hakkında

Anime’nin hikayesi, Japon yazar Kugane Maruyama’nın Overlord adındaki hafif roman serisine dayanıyor. Hikaye ilk olarak 2010’da bir web romanı olarak başladı, ancak 2012’de  Kugane, hikayeyi hafif roman formatına uyarlamak için illustrator so-bin ile birlikte çalıştı.

Japon yayıncı Enterbrain, Overlord 13. cildi Nisan 2018’de yayınladı. Yeni hafif romanlar, web romanını yakından takip etti. Ancak 10. ciltten başlayarak önemli ölçüde farklılaşmaya başladı. Bu da  Overlord 4. sezon için başlangıç ​​noktasıdır.

Hikaye ayrıca yazar Satoshi Oshio ve çizer Hugin Miyama tarafından bir Overlord manga dizisi ortaya çıkarıldı. Aylık çıkan Comp Ace dergisinde yayınlanan Overlord mangası, Şubat 2019 itibariyle 11. cilde kadar ulaştı.