OVERLORD 2. Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu. Hasret Bitiyor!

Tokyo’daki Machida’daki Animate mağazasının resmi Twitter hesabı, Kugane Maruyama’nın Overlord romanının 12. cildinin kapağında yer alan (aşağıda görebilirsiniz) görseli cuma günü yayınladı. Görselin üzerindeki yazıda ikinci sezonunun 2018 Ocak ayında başlayacağını gösteriyor.   Overlord 2. sezon’da Madhouse  seriyi canlandırmak için geri dönecek.

13 bölümlük Overlord televizyon anime dizisi Temmuz 2015’te Japonya’da vizyona girmişti. Funimation, 8 Kasım’da Blu-ray Disk ve DVD olarak ingilizce dublajlı şekilde piyasaya sürdü.

İlk derleme filmi Overlord: Fushisha no Ō, 25 Şubat’ta Japonya’da vizyona girdi. İkinci film olan Overlord: Shikkoku no Senshi, 11 Mart’ta izleyicilerle buluştu. Filmlere yeni sahneler ve orijinal karakter tasarımcısı tarafından yeni karakterler eklendi. 2016 Eylül’ünde piyasaya sürülen 11. roman da bir Blu-ray diski içeriyordu.

Overlord-Season-2-Release-Date,

Romanlar ve animenin hikayesi 2138’de sanal gerçeklik oyununun kapatılması ile başlıyor. Popüler ve online(çevrimiçi) bir oyun olan Yggdrasil, bir gün sessizce kapanır. Bununla birlikte, Momonga oyundan çıkış yapmak istemez. Momonga daha sonra “en güçlü büyücü” olarak bir iskelet görüntüsünde karşımıza çıkar. Dünya, oyuncu olmayan karakterler (NPC’ler) ile birlikte değişmeye devam eder. Hiçbir ailesi, arkadaşı ya da topluluğu bulunmayan bu sıradan genç adam, oyunun yeni dünyasını ele geçirmeye çabalar.

Online oyun konulu animeleri sevenler bu seriyi de beğenmişlerdir diye düşünüyoruz. Overlord 2. sezon için Ocak ayını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Anime incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.