NETFLIX’de Daha Çok Anime Olacak! Yeni Anime Yapımcılarıyla Ortaklık Yolda

Çevrimiçi film izleme servisi sunan Netflix, IG Production ve Studio Bones ile ortaklığa imza attıklarını açıkladı.

Bu ortaklık bağlamında Netflix, bu iki şirket ile beraber anime bölümleri üretecek. Bu animelerin Netflix üzerinden 190 ülkede yayına girmesi planlanıyor. IG Production yan kuruluşu olan Wit Studios da bu ortaklığa dahil olmakla beraber üretecekleri animelerin detayları daha sonra kararlaştırılacak.

Netflix, bu ortaklığın amacını “Japonya’da yüksek kalitede animeler üretip bunu dünyadaki 190 ülkede gösterime sokabilecek bir birliktelik oluşturmak” olarak açıkladı. Bu ortaklık, Japon anime yapımcıları için “Eserlerinin, Netflix’in sahip olduğu küresel platform üzerinden tüm dünyadaki anime severlere kolaylıkla ulaştırılması için bir şans”, Netflix kullanıcıları içinse “Dil engelini aşarak yüksek kaliteli animeleri izleme fırsatı” olarak değerlendiriliyor.

Netflix’de anime izleme konusuna değinen IG Production müdürü Mitsuhisa İshikawaÜrettiğimiz animelerin, dünyanın her yerinde Netflix kullanan izleyicilerimize kolaylıkla ulaşabilmesi, anime yapımında çalışan herkesi mutlu edecek bir gelişme. Farklı dilleri konuşan insanların da keyif alabileceği animeler üretmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Netflix'de Anime

Studio Bones’un müdürü Masahiko Minami ise bu ortaklığı, “Dünyanın her yerindeki izleyicilerimize eserlerimizi ulaştırmamızı sağlayacak bu ortaklık, bu stüdyonun kurucusu olarak benim için oldukça anlamlı. Bundan sonra Netflix ile beraber birçok milletten ve yaştan izleyicinin izlerken duygulanacağı, izlemeyi bırakamayacağı iyi eserler üretmek istiyoruz” şeklinde yorumladı.

Netflix’in Animelerden sorumlu yöneticisi Robert Roy ise “Japon animelerinin kendine has görsellerinin yarattığı etki ve hikayelerinin derinliği tüm anime severler tarafından kabul edilen bir gerçek. Bu ortaklıkla beraber bundan sonra bu eserlerin üretiminden dağıtımına kadar sürecin içinde olmayı heyecanla bekliyorum. Eğer Netflix olarak anime kültürünün gelişmesine ve bu animelerin dil ve ülke sınırlarını aşıp seyirciyle buluşmasına yardım edebilirsek başarılı olmuş oluruz” şeklinde konuştu.

 

Anime haber ve metinleri yazıyorum