Ölüler Alemine Yolculuk “KAKURIYO NO YADOMESHI” Başlıyor!

2018 yılı Nisan ayında televizyonda yayınlanmaya başlanacak olan anime “Kakuriyo No Yadomeshi” için oyuncu kadrosu ve diğer birtakım detaylar açıklandı.

KAKURIYO NO YADOMESHI ile ilgili görsel sonucu

Kakuriyo No Yadomeshi’nin konusu:

“Kakuriyo No Yadomeshi” Kappa Doumei‘in kitabından uyarlandı. Dedelerinden kalan borcu kapatmaya çalışan kahramanımız Ölüler Alemi‘nde yaşayan hayaletler ile temasa geçer. Yemek yaparak hayatını kazanan insanları diğer dünyada çeşitli mücadeleler verirken resmeden bir fantazi eseri bu kitap. 2017 yılının Aralık ayında 7 cilt halinde yayımlanan eser, toplamda 500.000 adeti aşmış durumda. Son derece popüler bir sanat eseri olduğunu belirtmek zorundayız. Böyle popüler bir eserin televizyonda anime dizisi şeklinde yayınlanmaya başlayacak olması hayranlarının dört gözle beklemesine yol açıyor.

KAKURIYO NO YADOMESHI 2 Nisan günü 22.30’da TOKYO MX kanalında yayınlanacak olan ilk bölüm, 3 Nisan 24.30’da BS Fuji kanalında, 4 Nisan 23.30’da AT-X kanalında, 6 Nisan 26.10’da KBS Kyoto kanalında yayınlanacak.

Hikayede öbür dünyadan karakterler ve kavramlar kullanılıyor. Cennet’in düşmanı olarak kullanılacak karakterler açıklandı. Cennet’in düşmanı olan ekibin liderliğinde tapınakları koruyan taş köpek heykelleri anlamına gelen Komainu karakterini görüyoruz. Japon kültüründe doğaüstü varlıkların ait olduğu sınıf olarak bilinen Tengu’ya ait olan Hatori’yi, deniz üzerinde yanan gizemli bir ışık olarak bilinen Shiranui’yi görmek mümkün. Bu karakterleri sırasıyla Ishikawa Kaito, Takuma Terashima, Daisuke Hirakawa seslendirecek.

Dahası, 2 Nisan günü ilk kez yayınlanacak olmasından önce, 31 Mart ve 1 Nisan tarihleri arasında iki gün boyunca tüm ülke genelinde (Japonya) tüm anime ve manga mağazalarında ekranlarda tanıtımı da yapılacak. Bu tanıtımlarda ilk bölümün oyuncuları hakkında genel bilgiler, sanatçılar ve özel yorumlar içeren sahneler gibi birtakım eğlenceli anlar bizlerle birlikte olacak. Yakında 2. bölümün televizyon reklamı da hazırlanmaya başlamış.

Etkinlik Bilgisi

– TV Animesi “Kakuriyo No Yadomeshi” Özel Sahneler

-Tarih: 31 Mart Cumartesi, 1 Nisan Pazar iş başlangıç saati

-Konum: Tüm ülkedeki anime ve manga mağazaları

-Özel hediyeler ve hediyelik eşyalar kazanma şansını da kaçırmayın.