SLIME’a Dönüşen Adamı Anlatan Roman Anime Oluyor

Çok büyük bir ilgiyle okunan ve oldukça popüler olan ünlü roman Tensei Shitara Slime Datta Ken (İngilizce adıyla The Time I Got Reincarnated As A Slime) 2018 sonbaharında animeye uyarlanma planlarına alınmış. Bu eserin anime versiyonu, orijinal hikayeden uyarlanmış ve yakın zamanda ekranlardaki yerini alması bekleniyor.

Tensei Shitara Slime Datta Ken

 

Tensei Shitara Slime Datta Ken’in konusu:

Bilinci yerine geldiğinde gözlerini diğer dünyada açan beyaz yakalı memur, ana karakterimiz. Ancak dış görünüşü sümüksü bir madde şeklinde. Şeytan ırkının dostu haline gelmiş ve başkaları tarafından ele geçirilen yetenekleri zorla kullanılıyor. Dizinin karakter tasarımları ve heyecanlı hareket sahneleri özenle ve titizlikle hazırlanmış. Bu şekilde karakterimiz türlü zorluklarla baş etmek üzere bir maceraya atılıyor.

Yönetmenliğini Comet Lucifer adlı animenin de yönetmenliğini yapan Yasuhito Kikuchi üstleniyor. Dizi yapımcılığını Kazuyuki Fudeyasu üstlenmiş durumda, karakter tasarımları ise Ryouma Ebata’nın kontrolüne bırakılmış durumda.

Çizimlerini Taiki Kawakami’nin yaptığı manga uyarlaması Kodansha’nın Shonen Manga dergisi Aylık Shonen Sirius üzerinde 2015 yılından beri yayımlanıyor. Anime uyarlaması ise 8-Bit tarafından gerçekleştirilmiş ve 2018 Ekim ayından itibaren ekranlarda seyircisiyle buluşması planlanıyor.

Orijinal eser olan kitap sürümü 4.5 milyondan fazla satmış. 2017 en çok satan light novel tarzı eserler sıralamasında sekizinci sıraya yerleşmiş.