Japonya’da DEVILMAN CRYBABY Sergisi Açıldı

Shibuya Tower Records’daki DEVILMAN Crybaby sergisi, birçok animesevere kapılarını açtı. Görsel tasarımlar tamamen DEVILMAN crybaby’e özel olarak hazırlanmış.

Sergiye girdiğinizde sizi animenin yaratıcı ekibine ait imzaların bulunduğu bir pano karşılıyor.

Serginin adını “Sabbath Shibuya” koymuşlar ve gece kulübü teması ile oluşturmuşlar. Gece kulüpleri DEVILMAN crybaby animesinde şeytanların ortaya çıktıkları yerler olarak büyük yer kaplamakta.

Serginin ilgi çekici başka bir yanı ise Miki’nin genç erkek kardeşi Taro’nun odası. Klasik Devilman karakterinin posterleri ve oturan büyükçe bir heykelini görüyoruz. Hoş bir dokunuş olmuş diyebiliriz.

Serginin birçok yeri animeden görseller içeriyor. Bu nedenle ziyaret edenlerin önceden bu seriyi bitirmiş olmaları tavsiye edilir. Yoksa spoiler yemek çok doğal bir durum olur.

Ayumi Kurashima’nın 2016’da hazırladığı ilk karakter tasarımları ve Kiyotaka Oshiyama’nın kaba şeytan tasarımları duvardaki panolara asılmış vardı. Bunlar 30 Mayıs’ta çıkan Bluray boxset ile birlikte gelen 100 sayfalık kitaptan alınmıştır.

devilman crybaby sergisi

Otomedia’nın Nisan 2018 tarihli sayısında ilk kez görülen Ayumi Kurashima’nın bu illüstrasyonu gibi, özellikle de dergiler için özel olarak çizilen bazı illüstrasyonlar bile bulunuyor. Bu görüntünün büyük ölçüde kadınlara hitap ettiği söylenebilir.

Aniplex’in Winter Wonderfest 2018’de tanıtılan ve Temmuz ayında satışa çıkacak olan DEVILMAN crybaby figürü de sergide gösterildi.

Ayrıca Devilman Crybaby animesinin soundtracklerini dinleyebileceğiniz bir alan bile ayarlanmış.

Shibuya Tower Records’taki “Sabbath Shibuya” diğer bir deyişle “Devilman Crybaby sergisi” 23 Mayıs – 17 Haziran tarihleri ​​arasında devam etmekte. Giriş ücreti 800 yen. Sergi alanında satın almak için çeşitli DEVILMAN crybaby ile ilgili ürünler mevcut.