Pilot ve Ejderhanın Dostluğunu Anlatan “HISONE ve MASATO” Nisan’da Ekranlarda

Yönetmen Higuchi Shinji ve senarist Okada Yuri’nin orijinal TV animasyonu “Hisone ve Masato, Nisan 2018’den itbaren yayın hayatına başlayacak.

“Hisone ve Masato” bir ejderha ile dost olan Hava Savunma Pilotu’nun hikayesini anlatıyor. Animenin tanıtımı yapılırken, yönetmen Shinji Higuchi ve orijinal karakter yaratıcısı Toshinao Aoki’nin animenin yaratılma sürecinde nelerden ilham aldığına dair röportaj verdiği bir video da yayınlandı.

Röportajda Aoki, animenin duygusal temasından bahsederken orijinal taslak hakkında da yorumlar yapıyor. Animenin konusu ve üretim süreci hakkında yaptığı açıklamaların yanı sıra, animenin mesajlarından birinin de “İnsanların kendi başına yaşayamayacakları” olduğunu vurguluyor. Aoki tarafından yapılan çizimlerin eskiz sürecinden de bahsediliyor.

HISONE ve MASATAO

 

Orijinal TV animasyonu “Hisone ve Masato” Nisan 2018’de TOKYO MX BS Fuji’de yayınlanmaya başlayacak.

Resmi internet sitesinde animenin içeriği ile ilgili şu şekilde bilgi veriliyor: Hisone Amasaku masum ve sevimli biridir. Ancak bazen istemeden de olsa söylediği sözlerle insanları incitir. Bu nedenle, insanlardan uzak durmak ister ve Hava muharebesine katılmaya karar verir. Bu karar, hayatını değiştirecek bir tanışmaya vesile olacaktır. Böylece Hisone, üste saklanan ejderha ile tanışır ve ejderha’nın pilotu olur. İkisinin göklerdeki macerası işte böyle başlar.

Shinji Higuchi ve Toshinao Aoki’nin “Hisone ve Masato” ile ilgili bilgi verdiği ve süreci anlattığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Anime haberleri içerikleri yazıyorum.