DRAGON BALL’daki GOKU’nun Sloganı Kazara Ortaya Çıkmış

Son Goku hakkında ne düşünürseniz düşünün ama kendisinin şimdiye kadar yapılmış en etkili kurgusal karakterlerden biri olduğuna şüphe yok. Kendisi kötü bir baba ve koca olabilir ama kendine has özellikleri onu diğerlerinden ayırıyor. Dragon Ball karakterini eğlenceli hale getiren şeylerin başında basit davranış şekli ve  müthiş dövüş becerileri gibi konular var diyebiliriz.

Goku’nun sloganı “Ossu! Ora Goku.” (Yo! Ben Goku!) onun çocuksu doğasını gösterir ve Dragon Ball Super’un bölüm önizlemeleri sırasında çokça duyarız. Bu slogan, karakterin önemli bir yanı olduğu için kazara yani yanlışlıkla ortaya çıktığı gerçeği biraz şaşırtıcı.

Goku, Gohan ve Goten’i seslendiren Masako Nozawa, geçtiğimiz günlerde Downtown Now isimli bir Japon tv programında yer aldı ve kazaran çıkan sloganın nasıl gerçekleştiğini anlattı. Bir kayıt sırasında Nozawa şaka yollu “Yo!  Ben Goku diyor ve Toei Animation’dan şaşırtıcı derecede olumlu bir dönüş alıyor. Yapımcı firma bunu  çok seviyor ve bunu Goku’nun sloganı haline getiriyor.

Nozawa, Son Goku’yu yıllardır seslendiren değerli bir seiyuu ve açıkça karakter üzerinde iyi bir tutum sergiliyor, 80’li yaşların sonlarında  olmasına rağmen bu işi halen yapabilmesi onun ne kadar yetenekli olduğunu göstermekte.

Dragon Ball sevenler Nozawa’nın Goku sesini Dragon Ball Super: Broly’de, tekrar duyabilecekler.