Türk Ekip Tarafından Geliştirilen FPS Oyunu Soldiers of the Universe Greenlight’ta!

soldiers of the universe

Orta Doğu’daki terörist organizasyonlara karşı mücadele veren bir grup Türk askerini konu alan hikaye tabanlı Action-Shooter oyunu Soldiers of the Universe, Steam Greenlight’ta oylarınızı bekliyor!

Ekim 2016 tarihinde Unreal Engine 4 oyun motoru ve nVidia’nın çeşitli oyun üretim uygulamalarından da yararlanılarak geliştirilen Soldiers of the Universe, 2017’nin ilk çeyreğinde oyuncularla buluşması hedefleniyor. Oyun, Armoya Yüksek Teknoloji A.Ş.’nin uluslararası kalitede dijital oyun ve animasyon projeleri üretmek üzere yatırım yaptığı Rocwise Entertainment ekibi tarafından üretilmektedir.

 

Oyunun hikayesi Türkiye ve Orta Doğu konjonktürüne göre yazıldığından; en kısa vadede tamamlanması için pratik ve hızlı oyun üretim süreçleri kullanılmakta.

Hikayeye göz atacak olursak; Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle gizli askeri konularda görev yapan Akıncı Beyleri bulunmaktadır. Kahramanımız Hakan, Akıncı Beyleri’nden biri olan babası Selim Kahraman’ın yerine Toyga’lık görevini temsilen Beyler’e katılır. Babasının intikamını almak ve devletinin düşmanlarına karşı savaşmak üzere askeri operasyonları yönetecektir. Yıllarca askeri ve çeşitli bilim dallarında eğitim alan Hakan, babasının şehit edilmesi ile yanındaki üç kahramanla birlikte teröristlere karşı amansız bir mücadeleye girecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Askeriyesi ve Akıncı Beyleri tarafından gelen istihbaratlar ile kahramanlarımız Güneydoğu Anadolu, Kuzey Suriye ve İstanbul’da çeşitli terör örgütlerine karşı operasyonlar yapacaktır.

İstanbul, Şırnak, Mardin ve Halep gibi son zamanlarda isimlerini çokça terör eylemiyle gündeme gelen şehirlerde genel olarak süregelecek olan oyun, yakın tarihte gerçekleşen olayları da konu alacak.

Oyunu geliştiren ekip Rocwise’ın bünyesinde Programlama, 3D, 2D, Animasyon ve Pazarlama alanlarında 11 kişi bulunmakta. Armoya ekibi de çeşitli iş dallarında Rocwise ekibine destek olmaktadır. Türkiye’nin oyun geliştirme alanlarındaki personel kısıtlılığı nedeni ile Rocwise ekibi projelerinde outsource ekiplerden de destek almakta.

Oyunun Steam’e gelebilmesi için buraya tıklayarak bir oy da siz kullanabilirsiniz. 🙂

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=yW8zDXe5H5o