Nintendo Switch’te Kaydedilen Verilerin Aktarılamayacağı Açıklandı!

Nintendo Switch

Oyun oynarken bazen yanlışlıkla bir kayıt dosyasını silmek gibi çok fazla kan, ter ve gözyaşı dökeceğiniz hatalarla yüzyüze geliriz. Maalesef, Nintendo Switch oyunlarında kayıt dosyalarını yedeklemenin bir yolu olmayacak. İnanması güç gibi görünse de Nintendo durumun böyle olduğunu doğruladı.

Nintendo’nun sitesindeki SSS bölümünde verilerin kaydının sistemin dahili belleğinde saklandığını ve “bir microSD karta kaydedilemediği veya kopyalanamadığı” belirtiliyor. Dahili bellek dolduğunda Nintendo, bazılarının yeni kayıt dosyaları için yer açmak için silinmesi gerekeceğini söylüyor. Hatırlatalım, Switch’in hafızası yalnızca 32GB ve bunun çeyreği işletim sistemiyle dolu durumda.

Bu, Switch’i taşınabilir ve ev konsolu öncülerinden ayırıyor. Nintendo’nun diğer iki konsolu da kullanıcıların veri aktarımına ve yedeklemesine izin veriyordu. Wii U’da, kaydetme dosyaları USB depolama aygıtlarına aktarılabilirken, 3DS’de verilerin diğer 3DSlere aktarılmasının ayrıntılı, hantal fakat etkili bir yolu vardı. Bununla birlikte, Switch’te Veri Yönetimi bölümü yalnızca mevcut olanları silebilmemizi sağlıyor.