Sevgilinizle Oynayabileceğiniz Oyunlar | 8 Farklı Oyun

Selamlar oyunsever kardeşlerim. Kız arkadaşınıza veya erkek arkadaşınıza oyun mu oynatmak istiyorsunuz ? O zaman doğru yerdesiniz. Genelde kız arkadaşıyla oyun oynamak isteyen erkekler görüyorum ve ben de erkek arkadaşımla oyun oynamaktan zevk aldığımdan en çok eğlendiğimiz oyunları düşünüp derleyip sizler için liste haline getirdim. Yukarıda gördüğünüz fotoğraf da bize ait, Starbound oyunundan. Umarım sizler de bu oyunlardan keyif alırsınız. Listedeki sıralamayı rastgele yaptım, bilginize. İşte sevgilinizle oynayabileceğiniz oyunlar.

1. Overcooked Serisi

Overcooked 1 ve 2 olmak üzere iki oyunumuz var ilk sırada.

İlk oyun olan Overcooked 1 çevrimiçi eşli bir şekilde oynanmıyor yani sevgilinizle yan yana olmalısınız. Fakat Overcooked 2 çevrimiçi eşli oynanabiliyor, ister yan yana isterseniz de uzaktan birbirinizin oyununa bağlanabilirsiniz. Bu seriyi seçmemdeki en büyük neden kriz yönetimi olmasıydı. Oyunda zamana karşı takım olup yemekleri yetiştirmeniz gerekiyor. Bu olay gerçekten stresli ortam yaratabiliyor, sevgiliyle oynamak da ayrı bir heyecan katıyor işin içine. Turtadan tutun hamburgere kadar çok çeşitli yemek yelpazesi bulunmakta ve bu yemekleri normal olacak ki farklı malzemeler ile hazırlıyorsunuz. Bu malzemeler ve ocaklar birbirlerinden çok uzak olabilirler, mesela aralarında hava boşluğu olabilir. Yemek yapmanın hiç bu kadar tehlikeli olabileceğini düşünmemiştiniz değil mi ? Oyunun grafikleri de tatlı mı tatlı. Hiç oyun oynamayan birisinin de gözüne çok güzel geleceğinden hiç şüphem yok. Oynanışına gelirsek zorluğu normal seviyelerde, kontrollere kısa sürede alışabiliyorsunuz. Eğer sevgiliniz daha önce hiç oyun oynamamışsa da sıkıntı çekmez merak etmeyin.

Mutfak dediğiniz şey rekabet demektir

Oyunun Linki: https://store.steampowered.com/app/728880/Overcooked_2/

Genel Puan: 7.5/10

2. We Were Here Serisi

Sevgilinizle oynayabileceğiniz oyunlar listemizin ikinci sırasına geldik. Serinin içerisinde şu anda 3 adet oyun bulunmakta. Biz erkek arkadaşımla bu seriden 2 oyunu bitirdik sadece çünkü bir tanesi çok da eğlenceli gelmemişti ve yarıda bırakmıştık. We Were Here Together bizi pek sarmadı çünkü ilk iki oyunda farklı mekanlardayken 3. oyunda aynı mekanda bulmaca çözmek o kadar da heyecanlı gelmedi. We Were Here ve We Were Here Too çok beğenip eğlenerek bitirdiğimiz iki oyun bu seriden. Bu iki oyunun içerisinde ikiniz de farklı mekanlardasınız ve ilerlemek için önünüzdeki bulmaca çözmeniz gerekiyor. Ama bulmacaları çözümleri birbirinizin mekanında yatıyor. Bu oyunlarda ana faktör iletişim kurmanız. Ama dikkatli olun, zamanında çözmezseniz aranızdan biriniz hayatını kaybedebilir. Zamanla beraber çok heyecanlı bir atmosfer oluşuyor. Sevgilinize sakince karşınızdaki problemi anlatıp beraber çözebilecek misiniz ? Bence denemeniz gereken oyunlardan bir tanesi olduğuna eminim.

Oyunun Linki: https://store.steampowered.com/bundle/12260/We_Were_Here_Series_bundle/

Genel Puan: 8/10

3. Lovers in a Dangerous Spacetime

Bu oyun maalesef ki çevrimiçi eşli bir şekilde oynanamıyor. Ama eğer sevgilinizle yan yanaysanız bu oyun güzel vakit geçirmek için birebir diyebilirim. Klavye veya joystick seçenekleri ile oynanabilir olması da güzel bir ayrıcalık. Bilgisayar ekranını televizyona verip, koltuğa serilip uzaktan oyun kolu ile keyif alabileceğiniz mükemmel bir oyun. Oyunda uzay geminiz var ve hem bu gemiyi kontrol etmeniz gerekiyor, hem savunmanız hem de düşmanlara saldırmanız gerekiyor. Bunu da tabii ki anlaşarak takım olup beraber yapacaksınız. Oyun bölüm bölüm ilerliyor ve giderek de zorlaşıyor. Her bölümün sonunda kalp şeklinde bir portal var oradan geçerek bir sonraki kısma geçiyorsunuz. Bu oyunun en sevdiğim yanı grafikleriydi o yüzden bu konuya dikkat çekmek istiyorum. 2D grafikler o kadar güzel ki sadece o görsellerle bile mutlu olabiliyorsunuz. Atmosferi çok tatlı, bir yandan sohbet edip sıcacık battaniyenin altında beraber vakit geçirebileceğiniz mis gibi bir oyun.

Sevgiliniz de kalbinize böyle girmişti değil mi ?

Oyunun Linki: https://store.steampowered.com/app/252110/Lovers_in_a_Dangerous_Spacetime/

Genel Puan: 8.5/10

4. Starbound

Sevgilinizle oynayabileceğiniz oyunlar listesinin dördüncü sırasında iç ısıtan başka bir oyunumuzla devam ediyoruz. Bu oyunda hayatta kalmanız ve maceralara atılmanız gerekiyor ama en güzeli bir uzay geminiz var. Uzay geminizi istediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz tabi yakıtınız olduğu sürece. Hatta oyuna modlar yükleyip uzay geminizin şeklini değiştirebilirsiniz ve müzik enstrümanlarıyla seçeceğiniz birbirinden farklı şarkıları senkron şekilde çalabilirsiniz. Oyuna ekstra olarak bir de görevler ve npcler eklemişler. Eğer özgürce dolaşmak sıkıyorsa görevleri de takip edebilirsiniz.

Uzay geminiz sayesinde evrende olduğunuz yerden milyonlarca ışık yılı uzaktaki başka bir gezegene dahi gidebilirsiniz. Sevgilinizle beraber bu serüvenlere atılıp beraber gezegenleri keşfetmek çok eğlenceli bir aktivite. Ama bu farklı gezegenlerde vahşi yaratıklar olabilir daha da kötüsü asit yağmurları sizi eritebilir veya nefes alınabilecek bir atmosfer bile olmayabilir. Bu sebepten birbirinizin arkanızı kollamanız gerekiyor ama bilginize. Aynı zamanda açlıkla da mücadele etmektesiniz. Bu mücadelede isterseniz güvenli bir gezegene yerleşip kendi yiyeceğinizi bile üretebilirsiniz. İnekleriniz olabilir ya da çiftliğinizi kurup besin elde edebilirsiniz. Aynı zamanda beğendiğiniz gezegene ev kurup sevgilinizle yaşayabilirsiniz, tamamen size kalmış.

Starbound yapımının benden 10 üzerinden 10 almasının bazı sebepleri var ve bunları sizinle paylaşmak istiyorum. İlk olarak oyunun grafiklerinin pixel oluşu bu tarz macera oyunlarına yeni bir soluk olmuş bence. Hayatta kalma oyunlarında genel olarak olan gerginlik hissini grafikleri pixel yaparak yumuşatmışlar. Bir diğer bahsetmek istediğim konu ise oyunun sürekliliği. Oyun neredeyse hiç bitmiyor diyebileceğim kadar uzun. İnternetten edindiğim bilgilere göre oyun bitiyormuş ama daha ben de onu deneyimleyebilecek kadar oynamadım. Asıl beni benden alan olay oyundaki itemlerin çeşitliliğiydi. Neden derseniz, şöyle açıklamak isterim. Oyun içerisindeki kozmetikler çok farklı bir hava katmış ortama. Güzel mi güzel kıyafetler, enstrümanlar, birbirinden farklı silahlar var.

Oyunun Linki: https://store.steampowered.com/app/211820/Starbound/

Genel Puan: 10/10

5. Portal 2

Hikayesi mükemmel olan Portal serisinden bir oyun. Portal 2 oyununu hikayeden bağımsız bir şekilde sevgilinizle beraber bulmacaları çözmek için oynayabilirsiniz. Oyun içerisinde sevimli iki robot var ve bu robotları canlandırıyorsunuz. Beraber test odalarındaki bulmacaları çözerek bölümlerde ilerliyorsunuz. Birlikte düşünüp, sadece takım ruhuyla oynayabileceğiniz bu oyunda sevgilinizle bağlarınızı güçlendireceğinize eminim. Daha da güzeli oynarken beyninizi de çalıştırmış olacaksınız daha ne diyebilirim ki ? Bulmacalar git gide zorlaşıyor bakalım beraber düşünüp çözebilecek misiniz ?

Bu yapımın hikayesinden de bahsetmek çok isterdim ama şöyle ki, oyunun co-op modunda senaryo önemsiz hale getirilmiş. Bunu negatif bir şekilde söylemiyorum ama gerçekler bu şekilde. Ama tabii ki tek başınıza da hikayeyi deneyimlemenizi tavsiye ederim. Sevgilinizle oynayabileceğiniz bu modda eğlenceli olan kısım beraber kafa yorup birbirinden farklı bulmacalar çözecek olmanız. Fiyatı indirimlerde 2 liraya kadar düşen bu oyun en azından bir şansı hak ediyor. Bu fiyatta bu kadar eğlenebileceğiniz başka bir oyun yok (bildiğiniz varsa yorumlara yazabilirsiniz).

Oyunun Linki: https://store.steampowered.com/app/620/Portal_2/

Genel Puan: 6.5/10

6. A Way Out

Bu oyunda hapishaneye giren 2 adamı canlandırıyoruz. Ana karakterlerimiz hapishaneden kaçmak istiyor biz de bu maceraya ön ayak oluyoruz diyebilirim. Bu oyunu seçmemdeki nedenlerden ilki sağlam hikayesi. Hikayeye beraber odaklanmak ve beraber şaşırmak o kadar güzel bir his ki. Oyunu bitirdiğinizde oyundaki size göre etik olan veya olmayan olayları konuşmak, hikayesinin etkileyici ve şaşırtıcı kısımlarını beraber yorumlamak gerçekten deneyimlenmesi gereken bir aktivite olduğunu düşünüyorum. Bir diğer neden oyunun içerisindeki mini oyunlar. Mesela gideceğiniz bir mekanda dart olabilir ve oyun size bunu oynama seçeneği sunuyor. Başka bir mekanda bilek güreşi de yapabilirsiniz. Bu tarz ufak rekabetçi oyunlarla maceranızı keyiflendirmişler.

Ayrıca bu yapımı sadece biriniz alsa yetiyor, o yüzden bu oyun aynı zamanda ekonomik bir seçim olur. Fiyatı yüksek görünse de EA ve Xbox Game Pass üzerinde de bulunuyor. Çok yakın zamanda spoiler vermeden A Way Out yapımının incelemesini yazdım. Eğer karar vermekte zorlanıyorsanız ve oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buradan incelememi okumanız yardımcı olabilir: https://fanzade.com/gamerhead/a-way-out-hepimiz-parmakliklarin-arkasinda-degil-miyiz-oyun-incelemesi/

Oyunun Steam Bağlantısı için Buraya Tıklayın

Genel Puan: 8/10

7. SpeedRunners

Sevgilinizle kapışma zamanınız geldi! İster sadece 2 kişi oynayın isterseniz de 4 kişi. Birbirinden farklı haritalarda en hızlı hanginiz koşacaksınız ? Yeri gelince kanca atıp kendinizi hızlandırmanız gerekecek, yeri gelince oyunda size sunulan eşyaları kullanıp diğer oyuncuları yavaşlatmanız gerekecek. Sevgilinizin yoluna taş koymaya hazır mısınız ? Sevgilinizle rekabet daha bir zevkli olacaktır bana güvenin. Bir yandan atışıp bir yandan tatlı vakit geçirebileceğiniz bir oyun. Oyunun kontrolleri biraz ilginç ve alışması zaman alıyor. Eğer sevgiliniz alışmakta zorlanıyorsa ona biraz zaman verin çünkü herkes için pek de kolay bir oyun değil. Oyun rekabetçi ama grafiklerinden kaynaklı ortamda çok da bir ciddiyet yok. Eğlenmek için rekabet edilecek bir oyun aslında bakarsanız. Ücreti de çok makul, indirimlerde 6 liraya kadar düşüyor. Arka planda müzik açıp sevgilinizle keyif alabileceğiniz bir oyun.

Herkes birbirini düşürme derdinde…

Oyunun Linki: https://store.steampowered.com/app/207140/SpeedRunners/

Genel Puan: 7/10

8. Terraria

Terraria sevgilinizle oynayabileceğiniz oyunlar listemizdeki dördüncü olan Starbound oyunumuzla benzer nitelikler taşıyan bir oyun. Hayatta kalmaya çalıştığınız bu pixel grafikli oyunumuzda da sevgilinizle beraber maceralara çıkabilirsiniz. Bu sefer gezegenler arası değil ama, kendi dünyamızda. Her yeni harita açtığımızda farklı bir dünya oluşuyor. Haritalarda farklı mevsimler, yaratıklar ve çeşitli itemler var. Kıyafetlerden tutun ilginç yemeklere kadar her şeyi görebilirsiniz bu oyunda. Sevgilinizle beraber bossları yenebilirsiniz, çok güçlenip tüm haritayı ele geçirebilirsiniz. Madenlere indiğinizde karşınıza kristal kalpler çıkabilir ve onları alıp canınızı bir kademe daha arttırabilirsiniz. Oyunun ücreti konusuna gelirsek tabii ki çok makul, indirimlerde 9 liraya kadar düşüyor. Benim bu oyunun en sevdiğim yanı (dürüstçe söylüyorum) çok tatlı kıyafetler olmasıydı. Bir keresinde can simidi bulmuştuk ve hiç çıkarmamıştım.

Oyunun Linki: https://store.steampowered.com/app/105600/Terraria/

Genel Puan: 9/10

Sevgilinizle oynayabileceğiniz oyunlar içindeki 8 oyunu sizler için dikkatlice seçtim. Hepsi birbirinden eğlenceli, hoş mu hoş oyunlar. Umarım sizler de sevgilinizle keyif alıp güzel anılar yaratabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle…