PUBG MOBILE’da Nasıl Birinci Oluruz?

2018 yılına damgasını vuran oyun olarak hatırlayabileceğimiz online fps oyunu olan  “PlayerUnknown’s Battlegrounds” PUBG MOBILE ile mobil platformlara da hakim olmayı kolaylıkla başardı. Bunun kolay ve akıcı oynanış, oyunun temel konusunun basit olması ve aynı zamanda insanın rekabetçi  yapısına uygunluğu gibi nedenleride var ancak bence bu nedenlerden en iyisi Steam’de 60 lira bedelinde olan oyunun bir emülatör yardımıyla bilgisayarlardanda rahatça oynanabilir durumda bulunması. Eğer hala oyuna başlamadıysanız ve bilgisayarda oynamak istiyorsanız oyunu  buradan oyunu indirip aksiyona siz de dahil olabilirsiniz.

Oyun hakkında bilgiler geldikçe sizleri haberdar edeceğiz  fakat şimdi PUBG Mobile indirip birinci olmak isteyenler için taktiklerini sizler ile paylaşmaya başlıyoruz.

Sakinliğinizi Daima  Koruyun

Sakinlik kazancınızın ilk adımı olacak

Oyunda yaptığımız en büyük hatalardan birisi sakinliğimizi koruyamamak. Diyelim ki haritada seçtiğimiz yere indik, güzel bir biçimde teçhizatlarımızı topladık , rotamızı çizdik ve en sonunda ilerlemeye başladık. Fakat o da ne ?? Beklemediğimiz bir biçimde rakip oyunculardan biri bizi gördü ve ateş etmeye başladı. İşte tam bu noktada bir çoğumuz aynı hataya düşüyor. Sanki geri dönüşü yokmuş gibi can derdine düşüp devasa bir heyecan içinde panik haline kapılıyor. Hal böyle olursa rakibiniz isterse bir mt dibinizde olsun elinizdeki silah işlevsiz hale gelebilir. Çünkü heyecandan isabet bulamayabilir ve dolayısıyla daha ilk karşı karşıya kaldığınız rakipte oyuna veda edebilirsiniz. Bu yüzden öncelikle sakin olun ve oyunun tadını mümkün olduğunca çıkarmaya çalışın.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Kıyafet Seçimi

Oyunda birçok kıyafet bulunuyor ve hepsini emeğiniz ile elde edecekseniz oyuna oldukça fazla bir zaman ayırmanız gerekiyor.

     
Oyunda en temel ama aslında çoğu kişinin avantajına kullanmadığı bir diğer özellik ise kıyafet seçimi olarak öne çıkıyor.Peki bir kıyafet bize neler kazandırabilir? İyi bir görünüş? Karizma? Diğerlerinden iyi olduğumuz düşüncesi? Pekala, bunların birçoğu kazanılabilir ancak bir kıyafetin size getirebileceği en büyük artı kolayca kamufle olabilmektir aslında. Oyunda en önemli şeylerden biri kendimizi rakipten  mümkün olduğunca  çok gizli tutmak yani kamufle olabilmek.Bunun içinde yapabileceğimiz en ufak şey envanterimize girip kıyafetlerimizi oynadığımız haritaya göre uygun renklere göre  düzenlemek oluyor.Genel olarak koyu kıyafetler giyilebilir ancak örnek vermek gerekirse  Miravar gibi bir haritada daha çok sarı tonları ağırlıklı kıyafetler giymek uzaktan fark edilmenizi zorlaştırabilir. Bonus olarak ise çoğu kişinin bilmediği bir durum olarak çoğu kişinin bilmediği bir durumu belirtebilirim oyunda ayakkabı giydiğimizde çıkardığımız ses daha fazla derecede bulunuyor, bundan da kaçınmak için küçük bir hız bedeli karşılığında ayakkabıları giymemeyi tercih edebiliriz.

Loot Yaparken Oyalanmayın

Biliyoruz ki birinciliğe giden yol ekipmanlarımızı iyi toplamaktan ne toplayacağımızı bilmekten geçiyor. Bu biliş konusu kişiden kişiye farklılık gösterebileceği için buna bir esas getiremiyorum ancak şunu diyebilirim ki oyunun özellikle başlangıç kısmında yapacağınız uzun loot süresi sizin büyük bir risk almanız anlamına geliyor. Loot sürenizi ne kadar uzun tutarsanız rakibinizin sizi fark edip hazırlıksız yakalamasını ve ayrıca oyun dışı alanda kalmayı o kadar çok göze alırsınız yani kendinizi daha büyük bir riske atmış olursunuz.Bilginize.

Dikiz Atış Kullanmaktan Kaçınmayın 

Dikiz atış size sadece çatışmada değil düşman tespiti yaparken dahi siper avantajı sağlar,unutmayın.

Oyunda en çok yapılan hatalardan birisi de dikiz ateş komutunu kullanmamak. Bu özelliği sağa veya sola olmak üzere iki şekilde kullanabilirsiniz. Her iki durumda da bu özelliği verimli şekilde kullanabilirseniz rakiplerinize karşı büyük bir gizlilik avantajı elde edebilirsiniz. Dikiz ateşi kullanmak isterseniz oyunun ayarlar kısmından genel ayarlar sekmesine girerek dikiz ateş modunu etkin hale getirebilirsiniz.

Şarjör Değişimi 

Oyunda her an çatışmaya hazır durumda olmak size devasa bir avantaj sağlar. Bir çatışmadan sonra şarjörünüze dikkat edin ve çatışma içinde rakibinizin size kolay kolay yaklaşamayacağı zamanlarda merminizi doldurun ki keklik gibi avlanmayın.

Sipersiz Koşmayın

Oyunda bize birincilik getirebilecek en önemli unsurlardan birinin gizlilik olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Oyun içinde ister istemez uzun mesafeler kat etmeniz gerekebiliyor.Böylesi durumlarda o uzun mesafeleri  düz koşmak yerine siperden sipere girerek dolaylı bir yoldan koşmak size olası bir çatışmada koruma sağlayacağı gibi rakibinizin sizi fark etmesini de zorlaştıracaktır.Bazı istisna durumlar olabilir (gaz alandan acilen kaçıp oyun alanına yetişmek gibi) ancak birinci olmak istiyorsanız  mecbur kalmadıkça uzun mesafeli maraton koşularına sipersiz çıkmayın.

Duruma Uygun Silah Seçimi Yapın

Ufak bir durum olabilir ancak hayat kurtarabiliyor doğru yerde doğru silahı kullanmak özellikle tepeler gibi görüşünüzü kısıtlayacak alanlarda uzak mesafe silahlarından daha çok kısa mesafeli silahları kullanmaya çalışmak sizi öne taşıyacaktır.,

Envanter Kullanımı

Hepimizin bu tür hayatta kalma oyunlarında aşırı aç gözlü olduğunu biliyoruz. Yerde elimizdeki silaha uygun olmayacak ileride de kullanamayacağımız ekipmanları da topluyoruz çoğu zaman. Bu da daha yüksek seviyeli çantalar demek. Envanteri daha sistemli kullanıp gerekli olmayan tüm bileşenleri atmalıyız çünkü oyunun ileri zamanlarında daha iyi ekipmanlar bulduğunuzda duraksayıp çantadan ne atsam düşüncesi sizleri yavaşlatacaktır. Sadece gerekli ve gerçekten gerekebilecek ekipmanları toplamak bunun önüne geçmenizi sağlar.

Detaycı Olun

PUBG’de oyun başlarında hiçbir kapı açık olmaz. Eğer bir kapı açıksa ya içeride birisi vardır ya da biri o mekanı loot’layıp şimdiden uzaklara yol almıştır veya evin içinde gelen ufak sesler bile sizi birinciliğe götürecek başka bir basamak olabilir.Geldiğiniz yerde rakibinizin izini sürmek sizi en iyi yapabilir. Yani gözünüze ve kulağınıza kuvvet! 

Air Droplar Ölüm Tuzağı Olabilir


PUBG Mobile 

Uçakların belirli zamanlarda attığı kutuların içerisinden efsane ekipmanlar çıkabiliyor. Ancak bu ekipmanların değeri yüksek olduğu gibi peşinde olan rakip sayısı da pusu olasılığı da bir o kadar fazla.Genelde Airdrop’ların çevresi genelde Açlık Oyunları filmini aratmayan sahneler ile dolu oluyor. Tavsiyemiz bu noktalardan ilk başlarda  uzak durmanız ve drop yakınına belirli bir gözlem sonrası gitmeniz  fakat kendinize güveniyorsanız ve ekibinizde  sağlam ise aksiyonun içine dalmamak için ortada bir neden kalmıyor tabii.

Çembere Dikkat Edin 

Oyun alanının değişken olması oyuna bir çok strateji getiriyor oyunun başlarında bu alana göre hareket etmek iyi bir loot yapabilmek anlamına geliyorken oyun sonlarına doğru ise alan ile mesafemizi güzel şekilde ayarlamak gizlilik avantajı anlamına geliyor.Özellikle bu maddeyi iyi kullanabilirseniz birinciliğin o güzel tadını alabilirsiniz.


PUBG Mobile

Bizden bu kadar! Başka  PUBG Mobile içerikleri için takip etmeyi unutmayın. Yukarıda belirttiğimiz PUBG Mobile taktikleri ile birincilik sıralarına oynayabilirsiniz. Ayrıca bu taktiklerin genelde çoğu Battle Royale oyunu için uygun olduğunu da belirtmemiz lazım. Fanzade olarak tüm oyunculara başarılar diliyoruz. Loot’unuz ve eğlenceniz bol bol olsun!