Dünden Bugüne En İyi 8 Batman Oyunu

İlk Batman oyunu, sevilen seri Arkham Asylum…

Batman oyunu

Arkham serisinin ilk oyunu harika, tatmin edici hikaye ve dövüş sistemi ile oldukça iyi bir oynanış sunuyor.

maxresdefault-1

Arkham serisinin 2. oyunu ilk oyunun kalitesini düşürmeden devam ettiren bir yapım. Oldukça güzel ve büyük açık dünyası ve de oynanabilir Catwoman karakteri ile mükemmel tanımını hak ediyor.

injustice-gods-among-us-ultimate-edition-listing-thumb-ps4-ps3-psvita-us-16jan15

Sırada ki oyunumuz tam anlamıyla bir Yarasa Adam oyunu değil Dc Universe karakterlerinin yer aldığı bir arcade dövüş oyunu. Aquaman’den Superman’e, Harley Quinn’den Joker’e bir çok dc karakteri yer alıyor.

Açıkcası benim favori Batman oyunum bu.
Açıkcası içlerinde benim favori oyunum bu.

Black Mask adında ki mafya liderinin bizi öldürmek için tuttuğu Deathstroke, Bane, Killer Croc gibi tanıdık karakterlere karşı olduğumuz oyunun hikayesi oynadıkça derinleşiyor. Hikaye olarak Arkham serisinin ilk oyunu olduğunu hatırlatalım.

Batman

Arkham serisinin son oyunu olan Arkham: Knight Pc için oldukça sorunlu çıkmasıyla adından söz ettirse de bunun yanı sıra en azından konsol bazında; en büyük haritaya sahip Arkham oyunu olması, batmobile ve ilgi çekici hikayesi ile de öne çıkmayı başarabildi.

maxresdefault-2

Benim gibi 25 yaşın üzerinde olan oyuncular hatırlayabilir bu oyunu, evinde Sega konsolu olan herkesin oynayıp sevdiği bir yapım.

7. LEGO Batman: The Video game

lego-batman-3-4

Artık klasikleşmiş Lego oyunlarından farkı olmayan eğlenceli ve zevkli bir yapım. Arkadaşlarınızla co-op olarakta oynayabilirsiniz. Video oyunlarından hoşlanan küçük yaştaki çocuklar için ideal bir yapım olduğunu da not düşelim.

1978

Konami’nin Sega için geliştirdiği, zamanına göre görsel güzelliği ile dikkat çeken bir başka oyun.

Listede eksik gördüğünüz Batman oyunu varsa yorum olarak yazarsanız bizi mutlu edersiniz arkadaşlar, bir başka listede görüşmek üzere hoşcakalın.