snowtopia game

SNOWTOPIA: Ski Resort Tycoon – Kayak Merkezi Kralı

Kayak yapmaya gidemiyor musunuz ? Kayak merkezi ayağınıza geldi. Bir kayak merkezi işlettiğimiz Snowtopia oyununa hoş geldiniz.

Snowtopia – Her kayakçı için farklı bir pist yapın!

Sert dönüşler, dikey hızlanma parkurları ya da yeni başlayanlar için geniş bir pist kurmak, tercih bizlere ait. Gelin kayak merkezinin popülasyonunu artırmak için farklı türdeki pistler çizerek kayakçıların dikkatlerini çekelim. Pistleri çizerken parkurların tehlikeli olmamasına dikkat edelim. Ne de olsa kimse müşterilerinin başına bir kaza gelsin istemez.

Snowtopia oyununda hangi teleferiği kurmalıyım?

Toplam 11 farklı teleferikten istediğinizi seçebilirsiniz. İster 2 kişilik, ister 4 kişilik ya da isterseniz 10 kişilik bir gondol kuralım. Tehlike sevenler için dağın zirvesine 2 kişilik telesiyej mi kurmalı? Seçimler tamamen size ait. Bu dünya sizin nasıl istiyorsanız öyle dizayn edebilirsiniz. Önemli olan sizin ve kayakçıların eğlenmesi. Dizayn ettiğiniz her yapı sizin oyun puanınızı artırır. Belki de uslu bir çocuk olursanız 5 yıldızlı bir kayak merkezine sahip olabilirsiniz. 🙂

Sıcak bir kahveye kim hayır diyebilir ki?

Kurduğunuz teleferik sistemi ile dağın zirvesine çıkan kayakçılarınız için buz gibi havada içlerini ısıtacak barınaklar kurabilirsiniz. Kayakçılarınızın içlerini ısıtmak için kahvehane, çay ocağı veya sıcak bir çorba için minik bir restoran kurabilirsiniz. Bu tip dinlenme tesisleri için de 10 ayrı seçeneğe sahipsiniz.

Aman tanrım! Burada bir çığ başladı.

Her kayak merkezinde olabileceği gibi Snowtopia’da da çığ düşmesi olabilir. Mekanik arızalar meydana gelebilir veya bir kayakçı yaralanabilir. Başınıza gelebilecek bu tarz sorunlardan kurtulmak için bir tamirhane veya kar küreme işlemleri merkezi kurabilirsiniz. Gönüllü işçilerinizi de burada görevlendirebilirsiniz.

Snowtopia’da paraya yer yok!

Snowtopia içinde para kullanmazsınız. Oyun içerisinde geçirdiğiniz vakte ve gelişmişlik düzeyinize göre gönüllü işçiler kazanırsınız. Kayakçıları mutlu etme oranı ile kayakçıların bizimle gönüllü olarak çalışma oranı birbiriyle doğru orantılıdır. Oluşturduğunuz yapılara ne kadar fazla gönüllü işçi gönderirseniz o yapıyı o kadar hızlandırabilir, aynı zamanda kayakçılarınızı daha çok memnun edebilirsiniz. Memnuniyet düzeyi arttıkça yeni gönüllü işçiler kazanabilirsiniz.

Güzel bir tatili hakkettik!

Vakit kayak merkezimizi izleme vakti. Ama nasıl? Arkamıza yaslanarak ve sıcak kahvemizi yudumlayarak!