CLASH ROYALE – Supercell’in Yeni Mobil Oyunu

Clash of Clans‘ın yapımcıları olan Supercell, bir süre önce yeni oyunlarını duyurmuş; hatta betasını bazı bölgelerde oyunculara sunmuşlardı. Dün, bu oyun dünya çapında resmi çıkışını yaptı.

Peki nedir bu Clash Royale?

Bir nevi kart oyunu diyebiliriz. Magic the Gathering veyahut YuGiOh gibi tamamen kart üzerine dayalı bir oyun değil, yanlış anlaşılmasın. Oyundaki her bir kart bir karakteri temsil etmekte. (Ve Clash of Clans meraklılarına güzel bir haber; bu kartlar favori Clash karakterleriniz, yani fazlasıyla hızlı ısınacaksınız.) Her bir kartın kendisine özgü Can/Mana değerleri ve özellikleri mevcut.

clashroyale

Mavi kuleler sizin, kırmızı kuleler ise düşmanlarınızın. Amacınız, karakter ve büyü kartlarını kullanarak çıkardığınız karakterler ve yaptığınız büyüler/saldırılar ile karşı kuleleri sizinkiler yok olmadan önce yok etmek. Fazlasıyla basit, öyle değil mi?

Tabii strateji gerektiğini söylemeden geçemeyeceğim. Zira karşı taraf da size asker gönderiyor olacak. İki yönden birden gönderilebildikleri için de, stratejinizi iyi ayarlayıp defans ve atak düzeninizi dengede tutmanız gerekiyor.

Okuyucularımıza bir diğer güzel haberi de vermek isterim. Özellikle Google Store’da gördüğümüz kadarıyla oyuncuların en büyük sorunu oyunların Türkçe desteğinin olmaması. Lakin Clash Royale, büyük bir oyuncu kitlesi bulunan Türkiye’ye, Türkçe desteğiyle birlikte geldi.

Şahsi görüşümü belli etmek gerekirse; strateji oyunlarından zevk alıyorsanız kesinlikle denemeniz gerekir. Bazı ufak tefek eksiklikleri olsa da (mesela kazandığınızda verilen kutuların hepsini açmak zorundasınız, silme seçeneği mevcut değil ve açması saatler alabiliyor.) zamanla bunların da oturtulacağına adım gibi eminim.