X-Men: Apocalypse’te Weapon X Wolverine’i Görecek miyiz?

X-Men: Apocalypse’in son fragmanı yayınlandı ve orada 3 metal pençe gördük. Wolverine’in bu filmde ana karakterlerden biri olmadığını biliyoruz ama daha önceki filmlerde kısaca bahsedilen Weapon X’in tam halini göreceğe benziyoruz.

Issız koridorlardan oluşan bir sette, askerlerin aşağı atıldığını görüyoruz sonra Cyclops,’’ Yardıma ihtiyacımız var!’’ diyor ve o esnada Wolverine metal pençeleriyle çıkageliyor.

Belki hatırlarsınız, Days of Future Past’ta, gelecekteki Wolverine, geçmişe gidip geçmişteki Logan’ın vücudunda birkaç gün geçirdiğinde Wolverine’in kemik pençeleri vardı. Karakter henüz Weapon X programına dahil olmamıştı. Yeni evrende hızlıca 10 yıl ileriye sarıp sonunda  bu sırayı tam olarak gösterecekler.

ww

Peki, neden tam bir Weapon X sırası? X-Men fanları elbette hikayeyi biliyorlar ve konuyla ilgili sahneleri gördüler ama genç X-Men’in vahşi ve kontrol edilemez Wolverine’i keşfetmesi, Hugh Jackman’ın Logan’ı için  kuşkusuz muhteşem bir tekli sahne olacak.

Ayrıca Wolverine’i çizgi romanlardaki kostümüyle hiç görmedik, muhtemelen burada da göremeyeceğiz ama teselli ödülü olarak çizgi romandan özel birkaç sahneyi göreceğiz. Bryan Singer’dan gelen ip uçlarına göre sadece aynı Logan’dan daha fazla görmeyeceğiz, aynı zamanda kronolojik olarak da bu Weapon X’e ilk ziyaret niteliğinde olacak.