“THANOS” FORTNITE’a Geldi, Geldiği Gibi NERF YEDİ!

Fortnite zaten piyasadaki en çok konuşulan oyun olduğu yetmezmiş gibi şimdi de, Epic Games, Marvel ile anlaşarak dünya çapında büyük beğeni toplayan hayatta kalma oyunu ve Avengers: Infinty War’ı birleştirerek bizlere Infinity Gauntlet modunu sunuyor!

Şimdi, Battle Royale’ın arkasındaki geliştiriciler sınırlı bir süre için getirecekleri bu modu bizlere göstermek için küçük bir trailer yayınladılar, böylece Thanos’u görev başında görebildik.

Yukarıda görmüş olduğunuz Fortnite’ın Infinity Gauntlet modunun tanıtımı için çıkarılan fragmanındaki gibi, oyuncular Marvel evrenindeki yer alan ikonik eldiveni takarak Thanos olmanın nasıl bir his olduğunu anlayabilecek. Oyuncular bir kez Mad Titan’a dönüştüğünde, kendisini anında ateş hattının ortasında bulacaktır. Bu yüzden buna cevap olarak kendi yeteneklerini – Leap ve Smash saldırıları – kullanabilecektir. Ki zaten karşınıza çıkan her şeyi ezip geçebilecek gücünüz olacak.

Piyasaya sürülmesinden bu yana Infinity Gauntlet moduna dalmış olan sayısız Fortnite hayranı olduğunu söylemek güvenli olsa da pek çok oyuncu, Avengers vari kostümlerin gelmemesinden dolayı hayal kırıklığına uğramış durumda. Sonuçta Thanos’a karşı Marvel’ın en güçlü kahramanlarından başka kim daha iyi durabilir ki? Bununla birlikte, Epic Games’in gelecekte böyle bir girişim için Marvel ile tekrar çalışmayacağı anlamına gelmez. Değil mi?

INFINITY GAUNLET MODU: 

Her şey düşünüldüğünde, Infinity Gauntlet modunun Fortnite’a eklenmesi kuşkusuz oyun için büyük bir dönüm noktası olacaktır. Çünkü Avengers: Infinity War şuanda gezegenin en büyük yapımların başını almaktadır. Hem Fortnite hemde Marvel Sinematik Evreninin üst üste binmesi, daha sonrası için çok daha fazla crossoverların çıkışına öncülük edecektir.

Activision Blizzard bile Fortnite’ın dikkat edilmesi gereken bir güç olduğunu kabul etti. Sadece bu bile Fortnite için mükemmel yolda olduğunun göstergesi, sizce de öyle değil mi?

Ek olarak şundan da bahsetmek istiyorum, Fortnite’a daha yeni eklenen Thanos’a çok geçmeden nerf geldi bile. Epic Games’in söylediğine göre Thanos’a yapılan nerf ile ilgili geri bildirimleri incelemeye devam edecek ki bu da yakın gelecekte başka bir yamada özelllikleri/gücü üzerinde daha fazla değişiklik olabileceğini ima ediyor. Bakalım değişiklikler ne yönde olacak, merakla bekliyor olacağız.

Fortnite şimdi iOS, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için erken erişime hazır.