SHADOW OF THE TOMB RAIDER: LARA CROFT’un İçindeki MEZARCI Dışarı Çıkıyor

Lara Croft’un içinde tam bir mezar soyguncusu(!) yatıyor. Antik tapınaklar ve gizemli mekanlarda araştırmalar yapmayı seven maceracı karakterimiz onlarca yıldır oyun dünyasını şekillendiregeldi. Seriye yeni katılacak olan Shadow of  The Tomb Raider adlı oyunda, gerçek anlamda Tomb’ları Raid edeceğiz. Bu oyun hakkında kısa bir demo tanıtımı ve röportaj yapıldı. İşte ayrıntılar;

Shadow of Tomb Raider

 

Square Enix oyun yapım şirketinin 26 Nisan 2018 tarihinde Los Angeles Mayan Theater adlı mekanda yaptığı basına yönelik bir etkinlikte Shadow of The Tomb Raider (PC/PS4/XBox One) oyunu hakkında konuşuldu. Üstelik oynanabilir demo sürümü de tanıtıldı.

 

 


 

Bu oyunun Japonca sürümü tüm dünya ile aynı gün, 14 Eylül’de piyasaya sürüleceği belirtildi. Ancak sadece menü ve altyazılar mı yoksa tam seslendirmeli bir Japonca sürüm mü olacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan yapımcılar oyun hakkında çeşitli bilgiler sundu. Serinin en yeni oyunu olacak olan Lara Croft Shadow of the Tomb Raider hakkında kısaca bilgi verelim.

 

Tomb Raider serisi 1996 yılından beri çıkmakta olan aksiyon oyunlarının ilahlarından biri sayılır. Shadow of the Tomb Raider adlı oyun, 2013 yılından beri Crystal Dynamics ve Eidos Montreal ortak çabaları ile üretilen bir Reboot üçlemesinin üçüncü oyunu niteliğinde. Lara Croft adlı karakter, aslında bir Tomb Raider yani mezar soyguncusu ya da mezar istilacısı denilebilir. Şimdiye kadar çıkan oyunlarda Lara’yı profesyonel bir arkeolog ve araştırmacı bir o kadar da macera düşkünü seksi bir kadın olarak tanıyorduk. Ancak bu en son üçlemede, Lara’nın bu profesyonelliğe ve ustalığa nasıl sahip olduğuna dair ‘origins story’ yani kökenlerine dair bir öyküye tanıklık edeceğiz.

 


Son üçlemenin önceki oyunu Rise of the Tomb Raider‘da babasının ölümüne şahit olduktan sonra orta çağdan beri süregelen bir gizemi (Trinity)çözmeye çalışıyoruz. Kendini bir anda mücadelenin içinde bulan Lara daha babasının yasını tutamadan gizem peşinde koşmaya başlıyor. Üçlemenin sonuncu oyununda ise Güney Meksika-Guatemala’da bulunan eski büyük medeniyet Mayalar tarafından ortaya atılmış bir kehanetin peşindeyiz. Bu kehanet oyunda Apocalypse (Kıyamet) olarak geçiyor. Sonrasında Hidden City (Saklı Kent) adlı bir şehrin arayışı içine girdiğimiz maceramız Lara’nın balta girmemiş ormanlarda, ender bulunan hayvanlar ve endemik bitkiler arasında ilerleyerek doğa ile iç içe ve bir o kadar da doğaya karşı mücadele içinde aksiyon dolu gizemli yolculuğuna katılıyoruz.

 

Shadow of Tomb Raider için heyecanlı mısınız?