Street Fighter II’nin Gizemli İkilisinin Sırrı Ortaya Çıktı

Çeyrek asır öncesine gidiyoruz. Birçoğumuz için 1991 yılında çıkan Street Fighter II oyunu bir devrim niteliğindeydi. Street Fighter’ın ilk oyunundan 5 yıl sonra çıkan SF 2, eskiye göre çok daha gelişmiş grafiklere sahipti. Öyle ki, halen birçok retro-oyunsever’in favori dövüş oyunu denebilir.

Oyunun açılışında dövüşür pozisyonda karşılıklı olarak duran iki adam vardı. Ve bu adamlar oyun içindeki dövüşçüler değildi. Sarışın olan siyahi adama bir yumruk atar ardından üzerinde Street Fighter II yazan binayı görürdük. Bu ikilinin kim olduğu yıllarca kimimizin aklını çelmiştir. Ancak sonunda bu gizem çözüldü.

 

Street Fighter V maxStreet Fighter V ScottReddit‘teki Street Fighter alt kategorisinde, Capcom’un Max(tişörtsüz) ve Scott isimli iki karakteri olduğu belirtildi. Hoş ama jenerik isimlere sahip bu karakterler hakkında da iki görsel var.

Capcom karakterlere ait biyografileri de bu görselde paylaştı. Fakat yazılar Japonca. Scott görüntü olarak değişmemiş ancak Max’in güneş gözlükleri ve atleti mevcut.(adamcağız sonunda giyinmiş)

Peki Capcom bunu neden aniden önümüze sundu? Resimlerde görüldüğü gibi Street Fighter V logosu var. Bu da büyük ihtimal ile sürekli olarak eski SF serilerinden karakter eklenen Street Fighter V’de  Max ve Scott‘ı seçilebilir karakter olarak göreceğiz anlamına geliyor.

Özetle, yılların gizemli ikilisi 25 yıl sonra tekrar karşımızda! Hikayelerini de merakla bekliyoruz.