DISNEY, Daha Çıkmadan STAR WARS: RIVALS’ın Fişini Çekti

Star Wars hayranları Star Wars: Rivals‘ı indirmek için heyecanlanmış olabilir ama ancak Ios ve android işletim sistemli cihazlara gelecek olan gerçek zamanlı rekabetçi aksiyon shooter oyunu resmi sürümünden önce Disney tarafından iptal edilmiş gibi görünmekte.

Gadgets 360 haberine göre oyunun Haziran ayında Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi yerlerde lansmanı (soft launch) yapıldı, ancak Star Wars: Rivals artık Google Play’den ve iStore’dan indirilemiyor. Çünkü markette mevcut değil.

Oyunun çekilmesi çok üzücü. Ücretsiz olan ancak oyun içi satın alımlara sahip oyunda oyuncular Star Wars efsaneleri Luke Skywalker, Leia Organa, Darth Vader‘ın yanı sıra ve Captain Phasma ve Finn gibi yeni çıkan Star Wars  karakterlerine de sahip olacaktı.

STAR WARS: RIVALS’da Battlefront 2‘de de sunulan özellikler vardı

Oyuncuların Han Solo’nun DL-44 tabancası, Chewie’nin arbaleti ve Boba Fett’in EE-3  tüfeği gibi ikonik silahları kullanmasına da izin vermekte. Oyun ayrıca Admiral Ackbar’ın Orbital Strike ve Darth Vader’ın boğma/choke hareketi gibi oyunculara özel yetenekler sundu.

 

Her ne kadar yayın Disney’in resmi sürümünden önce uygulamayı çekmeye karar vermiş olmasına rağmen, Star Wars: Rivals oyuncuları 11 Ekim tarihine kadar oyunu oynamaya devam edebilir.  Disney, oyuncuların oyunda yapmış oldukları uygulama içi satın alımlar için herhangi bir geri ödeme sunmayacak.